Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI

SPAL zyrtarizon Di Biagion

Foto: spalferrara.it

SPAL zyrtarizon Di Biagion

10 February, 2020 @16:19

Biancazzurrët e SPAL-it kanë zyrtarizuar sot trajnerin e ri të ekipit, Luigi di Biagio, pasi që ndanë rrugët me trajnerin që bëri historinë me ekipin, Leonardo Simplicci.

Selektori i Italisë U21, Di Biagio ka marrë detyrën e tij të re, që e lidh atë me klubin që po lufton për mbijetesë në Serie A, deri më qershor të vitit 2020.

Në faqen zyrtare të klubit, i është uruar mirëseardhje Di Biagios që do të dalë para lojtarëve të ekipit nesër.

Etrit Berisha është portieri i parë i ekipit të SPAL-it. SPAL është i fundit në renditje të Serie A-së, ku pas 23 ndeshjeve të zhvilluara ka vetëm 15 pikë, një më pak se Brescia e parafundit dhe 4 më pak se Genoa, gjithashtu në rrezik.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga