Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA BARAZHIT

E treta, e vërteta!

Armend Dallku, trajner i Dukagjinit/ Foto: KFDukagjini/ Nikolle Quni/fb

E treta, e vërteta!


21 May, 2021 @11:54

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, në prononcimin e tij para ndeshjes ndaj Flamurtarit, që përcakton skuadrën që do të vazhdojë luftën për Superligë, ka thënë se ekipi i tij di shumë mirë ku do të godasë kundërshtarin sot.

Në një prononcim për koha.net Dallku ka bërë të ditur se ekipi i tij me maksimumin në fushë do të neutralizojë pikat e forta të kundërshtarit, ndërsa do t’i godasë ata në pika të dobëta.

“Ne do të japim maksimumin tonë në këtë ndeshje. I dimë ku janë pikat e forta të kundërshtarit dhe ku do t’i godasim ata, pasi që çdo kundështar ka pikat e forta dhe të dobëta,” ka thënë fillimisht Dallku për të vazhduar… “Kjo do të jetë e treta e vërteta këtë sezon, por shpresoj që fati të jetë me ne këtë herë dhe të presim kundërshtarin e radhës.”

Dukagjini 3 xhiro para fundit të stinorit me një humbje të papritur nga Vushtrria kishte humbur mundësinë për tu inkuadruar direkt në Superligë.

Më pas, skuadra nga Klina kishte mundësinë që të dalë edhe në Evropë, duke fituar Kupën e Kosovës, por goli i pësuar në minutën e fundit të kohës shtesë gjatë vazhdimeve çoi përballjen finale në penallti, të cilën në fund e fitoi Llapi dhe kështu ekipi i Dallkut mbeti edhe pa trofe edhe pa Evropë.


KOLUMNE

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

+5 për fundjavë! - e fundit e sezonit

21/05/21 @ 18:00

PARA BARAZHIT

Historia jo, por kualiteti po

FFK Liga e parë

Historia jo, por kualiteti po

21/05/21 @ 11:44

MEDIA TALK

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

Serie A/Ligue 1/Transfere

Mourinho e do sulmuesin e Lyonit

21/05/21 @ 11:24

DUKAGJINI - FLAMURTARI

Sot luhet ndeshja e barazhit mes Dukagjinit dhe Flamurtarit

FFK Liga e parë

Sot luhet ndeshja e barazhit mes Dukagjinit dhe Flamurtarit

21/05/21 @ 09:27

EURO 2020

Rusia i heq vizat për EURO 2020!

Evropiani

Rusia i heq vizat për EURO 2020!

21/05/21 @ 00:18

SHQIP NË BOTË

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

International/Sportistë shqiptarë në botë

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

20/05/21 @ 22:39

VUSHTRRIA

Vushtrria rikthen kapitenin e saj legjendar dhe emëron trajnerin e ri

FFK Liga e parë

Vushtrria rikthen kapitenin e saj legjendar dhe emëron trajnerin e ri

21/06/21 @ 17:49

LIRIA

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

FFK Liga e parë

Liria drejt privatizimit, miratohet propozimi në Kuvend

20/06/21 @ 16:32

ARBËRIA

Arbëria me trajner të ri

FFK Liga e parë

Arbëria me trajner të ri

20/06/21 @ 12:00

LIGA E DYTË 2021/22

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

FFK Liga e parë/Transfere

Emin Bajrami vazhdon me Shkëndijën

19/06/21 @ 17:59

FERIZAJ

Ferizaji me dy përforcime të reja

FFK Liga e parë/Transfere

Ferizaji me dy përforcime të reja

17/06/21 @ 20:49

PRIZREN

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

FFK Liga e parë/Transfere

Zyrtarizohet kalimi i Roni Gashit te rivali lokal

17/06/21 @ 16:18

FRANCA 1-0 GJERMANIA

Dy gola të anuluara për fitore

Evropiani/FFK Liga e parë/International

Dy gola të anuluara për fitore

15/06/21 @ 22:45

FERIZAJ

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

FFK Liga e parë

Ferizaji përforcohet me Rusin e Çerkinin

15/06/21 @ 08:55

TRANSFER

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

FFK Liga e parë

A&N bënë goditjen e parë, transferon futbollistin e Lirisë

12/06/21 @ 20:35

ISTOGU

Istogu rikthen Fetahun

FFK Liga e parë/Transfere

Istogu rikthen Fetahun

09/06/21 @ 21:47


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë