Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MIQËSORE

Edhe një fitore për Dardanet

Foto: FFK

Edhe një fitore për Dardanet


11 April, 2021 @17:44

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut, me rezultat minimal 1:0, falë golit të Liridonë Sylës. Ajo shënoi me kokë pas një topi të dëbuar në minutën e 85-të. Në pjesën e parë Dardanet nuk ishin as hija e ekipit nga ndeshje e parë, derisa në pjesën e dytë ishin më konsiliduara dhe me një angazhim më të madh dhe disa sulme të pareshtura arritën të shënojnë golin e fitores.

INFO:

Maqedonia e Veriut- Kosova 0:1 (0:0)
Stadiumi: Kompleksi i FFM Shkup
Gjyqtare: Irena Velevaçkovska, Angela Domazetovska, Beti Petkosa e Moarija Kosneska.
Shënues: Liridonë Syla (85) për Kosovën.
K.V.Misini e Kosovën.
Maqedonia e Veriut:Reçi, Veleska(Janovanovcska), Bosheska, Kolarovska, Maksuti(, Markovska, Mustafi, Jankovska(Petrovska), Salihi, Zhvikij e Ristovska.
Kosova:Kolgeci, Syla, Kryeziu, Gashi, V. Berisha, Tahiri(Kastrati), Misini, Lulaj(Ramadadani(Rexhepi), Emerllahu(Musaj), Halilaj e Biçkaj.


ARDIAN NUHIU

Nuhiu: E shfrytëzuam lodhjen e kundërshtarit

FFK Superliga

Nuhiu: E shfrytëzuam lodhjen e kundërshtarit

11/04/21 @ 17:37

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

TAHIR BATATINA

Batatina: Fokusi në Kupë na shkaktoi probleme

FFK Superliga

Batatina: Fokusi në Kupë na shkaktoi probleme

11/04/21 @ 17:23

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

NEROAZZURRI

Inter afër titullit

Serie A

Inter afër titullit

11/04/21 @ 16:46

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Kryeziut sjell 3 pikë të arta për Prishtinën

FFK Superliga

Goli i Kryeziut sjell 3 pikë të arta për Prishtinën

11/04/21 @ 16:44

LLAPI - DRITA

Drita rimerr kreun me fitore në Podujevë

FFK Superliga

Drita rimerr kreun me fitore në Podujevë

11/04/21 @ 16:43

VIDEO

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

Përfaqësuesja

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

03/05/21 @ 18:25

KUPA E BOTËS 2023

Hidhet shorti për Botërorin 2023, Kosova në grup me Shqipërinë

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Hidhet shorti për Botërorin 2023, Kosova në grup me Shqipërinë

30/04/21 @ 15:12

RIVALET E KOSOVES

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

Përfaqësuesja/International

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

28/04/21 @ 14:26

KOSOVA

FFK zyrtarizon 2 miqësoret me lojtarë të Superligës

Përfaqësuesja

FFK zyrtarizon 2 miqësoret me lojtarë të Superligës

27/04/21 @ 19:50

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

VIDEO

GOL! Rashica i shënon Dortmundit (Video)

Përfaqësuesja/Bundesliga

GOL! Rashica i shënon Dortmundit (Video)

18/04/21 @ 15:47

LEON DAJAKU

Reagon Dajaku, lë të hapur një derë për Kosovën

Përfaqësuesja

Reagon Dajaku, lë të hapur një derë për Kosovën

16/04/21 @ 23:22

MIQËSORE

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

16/04/21 @ 13:56

LEON DAJAKU

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

15/04/21 @ 22:19


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja