Të gjitha lajmet

SULMUESI NGA GJAKOVA

Edhe Zeka vazhdon me kampionin

Edhe Zeka vazhdon me kampionin

8 June, 2019 @19:36

Sulmuesi gjakovar i Feronikelit, Mevlan Zeka, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij aktual.

Njoftimin e ka zyrtarizuar pak më parë ekipi kampion i Kosovës, derisa ka bërë të ditur që 9-shja e ekipit do t’i mbetet Zekës edhe më tej.

Zeka këtë stinor ka shënuar 3 gola në kampionat për Feronikelin, ndërsa më parë ka derdhur djersë për ekipet tjera si Liria e Vëllaznimi.

Zeka është lojtari i tetë që vazhdon kontratën me niklin për edicionin e ri të Superligës.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

ALBERT DABIQAJ

Vazhdimi i radhës te Feronikeli, Dabiqaj

8 June, 2019 @14:44

Pas Yll Hoxhës, Kastriot Rexhës, Arbër Prekazit, Astrit Fazliut, Përparim Islamit dhe Mendurim Hotit, kampioni i fundit i Kosovës Feronikeli…

ENIS ZABËRXHA

Përvoja rikthehet te Llapi

8 June, 2019 @14:36

Sulmuesi 33 vjeçar, Enis Zabërxha, është rikthyer te Llapi. Njeriu që ka lënë gjurmë në futbollin kosovar me golat…

TE GJILANI

Fshesë te Gjilani, ndahet me 10 futbollistë

7 June, 2019 @11:45

Pas sigurimit të Superligës vetëm me ndeshjen e barazhit për stinorin vijues, Gjilani ka nisur operacionin fshesa. Kuqebardhët anamoravas…

BURNO ARRABAL

Një brazilian te Llapi

6 June, 2019 @22:14

Mesfushori defanziv brazilian, Bruno Arrabal, është lojtar i ri i Llapit të Podujevës, ka zyrtarizuar klubi llapjan para pak çastesh.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga