Të gjitha lajmet

PLAYOFF SUEDEZ

Ekipi i Anel Raskajt në Superligën suedeze

Ekipi i Anel Raskajt në Superligën suedeze

25 November, 2018 @17:19

Ekipi suedez, Eskilstuna, ku luan Anel Raskaj (kapiten i parë i Kosovës) ka fituar duelet e Play-Offit ndaj ekipit Brommapojkarna për të siguruar Superligën suedeze përgjatë vitit 2019 (Allsvenskan).

Interesant ka qenë fakti se në duelin e parë të Play-Offit, Eskilstuna u mposht nga Brommapojkarna 0-1. Ndërsa sot në duelin e kthimit, ekipi i Raskajt, fitoi si mysafir 1-2.

Golin vendimtar për ekipin e Raskajt, ku ai sot luajti përgjatë 90 minutave e shënoi sulmuesi norvegjez i skuadrës, Bajram Ajeti.

Ky ka qenë goli i katërt i Ajetit këtë stinor për ekipin e Eskilstunas, ndërsa aty erdh pikërisht nga rivali i sotëm!

PORTIERI LEGJENDAR

Iker Casillas pensionohet nga futbolli

17 May, 2019 @11:57

Portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, është pensionuar nga futbolli. Në fillim të muajit maj, Casillasi kishte pësuar një sulm në…

SHPALLET LISTA

Bullgaria me Marcelinhon ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

16 May, 2019 @12:08

Përfaqësuesja e Bullgarisë që do të pret Kosovën në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020 në qershor në Sofje, ka publikuar…

AJAX

Pas 5 stinorësh fitojnë titullin

15 May, 2019 @22:22

Me fitoren 4-1 në xhiron e fundit të Eredivisies, Ajax duke mposhtur De Graafschapin është bërë kampion i Holandës. …

KUPA E TURQISË

Galatasaray fiton Kupën e Turqisë

Foto: Galatasaray/fb

15 May, 2019 @21:45

Në finalen që u zhvillua sonte, Galatasaray mposhti Akhisarin 3-1 për të fituar Kupën e Turqisë, për të 18 herë…

RIVALI I KOSOVËS

Bullgaria zyrtarizon selektorin e ri para ndeshjes me Kosovën

Ndeshja ndaj Kosovës, ishte e fundit për Petar Hubchevin në krye të Bullgarisë/ TOPSPORTI/ D. S.

14 May, 2019 @15:00

Përfaqësuesja e Bullgarisë në futboll ka ndarë rrugët me trajnerin e deritashëm të saj Petar Hubchev dhe ashtu siç u…

Të gjitha lajmet nga International