Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA

Emery pishman për Xhakën

Emery pishman për Xhakën

21 November, 2019 @22:19

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka bërë të ditur se Granit Xhaka mund t’i kthehet ekipit të Arsenalit pas momenteve jo të mira të kaluara aty, për shkak të incidentit me tifozë.

“Do të vendosim të premten. Ai është duke u kthyer dhe ne do shfrytëzojmë fuqinë e tij për çdo lojë që na duhet,” ka thënë Emery, shkruan BBC Sport.

“Qëllimi im është që ta fus në ndeshje dhe të bindim çdo adhurues të klubit se ai jep 100%-shin e tij në çdo lojë, ndërsa tifozët do të jenë krenar me te, për sa do që ai të jetë pjesë e klubit,” ka shtuar spanjolli.

Më parë, Emery kishte thënë se nuk dihet nëse Xhaka do të fitojë edhe njëherë të drejtën për të luajtur për Arsenalin.

Xhakës iu mor shiriti i kapitenit pas incidentit, ndërsa nuk ishte pjesë e ekipit në disa ndeshje radhazi. Xhaka, që përndryshe është kapiten i reprezentacionit të Zvicrës, ka siguruar kualifikimin me këta të fundit në EURO 2020, duke shënuar gol në përballjen e fundit të tyre kualifikuese.

Arsenal, që nuk po kalon stinor të mirë në Premier League, ka vetëm 17 pikë pas 12 ndeshjeve, ndërsa është 17 pikë larg liderit të elitës, Liverpool, e 8 pikë larg vendit të katërt.

BASTORET

Pochettino favorit për këtë ekip

20 November, 2019 @23:18

Bastoret angleze me tu shkarkuar trajneri argjentinas i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, kanë vendosur për kuotat e radhës dhe ekipet favorite…

NGA INTERVISTA E PARË

Mou: Do të sjell pasion dhe lumturi

Fotot: Tottenham/fb

20 November, 2019 @23:06

Jose Mourinho, si trajner i ri i Tottenhamit ka premtuar se do të sjellë pasion dhe lumturi në klub. Portugezi…

TOTTENHAM HOTSPUR

ZYRTARE: Jose Mourinho rikthehet në Premier League

20 November, 2019 @8:10

Pak orë pas shkarkimit të argjentinasit Pochettino, Tottenhami ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Në krye të Spurs që nga…

SPURS

Pochettino shkarkohet nga Tottenhami

19 November, 2019 @21:01

Përkundër faktit qe e arriti finalen e Ligës së Kampionëve sezonin e kaluar, rezultatet tejet të dobëta këtë sezon kanë…

LIVERPOOL 3-1 MAN CITY

Liverpool i pamëshirshëm ndaj kampionit

Foto: premierleague.com

10 November, 2019 @20:13

Lideri i Premier Ligës, Liverpool, është treguar i shpejtë, i fuqishëm dhe fatal për kampionin aktual të Anglisë, Manchester City,…

Të gjitha lajmet nga Premier League