Të gjitha lajmet

SION - LUZERN

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

Foto: EL/fb/ Frederic Dubuis

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

7 April, 2019 @21:40

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, ka shënuar një dhe ka asistuar në golin tjetër të Sionit sot në barazim 2-2 ndaj Luzernit.

Por, goli dhe asisti i Lenjanit përveç pikës që i solli ekipit të tij, ka bërë edhe historinë.

Lenjani është futur në histori të futbollit zviceran sot, përkatësisht të Superligës së këtij vendi, pasi që ka shënuar golin më të shpejtë në histori të saj.

Goli i Lenjanit ka ardhur vetëm 10 sekonda pasi që nisi loja, dhe kjo e bëri krahun kuqezi që të hyjë në histori.

Përndryshe, te Sioni për 90 minuta në bankë qëndroi i harruari i Shqipërisë, Burim Kukeli. Ndërsa te Luzerni për 90 minuta në fushë ishte Idriz Voca i Kosovës, kurse Shkëlqim Demhasaj u fut në minutën e 77 të ndeshjes në lojë.

MEDIA

Muriqi, më i miri i xhiros

24 April, 2019 @14:07

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, është përzgjedhur lojtari më i mirë i xhiros XXIX të Superligës turke nga…

SUPERLIGA TURKE

Vedat Muriqi në 11-shen e javës

24 April, 2019 @13:51

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të xhiros së kaluar të Superligës…

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22 April, 2019 @10:25

Shtylla e mesfushës së reprezentacionit të Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar lëndim dje në përballjen që ekipi i tij Zurich…

SELANIK

Pas 34 vitesh kampionë

Fotot: PAOK/fb

22 April, 2019 @9:37

“I kam pasur 18 vjet kur për herë të fundit ka fituar PAOKu ligën. Tash i kam 52. Kjo tregon…

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21 April, 2019 @17:18

Nuk ka fitore për liderin e Superligës turke, Basaksehir, ndërsa kësaj radhe këtë ia ndaloi sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.…

Të gjitha lajmet nga International