Të gjitha lajmet

SION - LUZERN

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

Foto: EL/fb/ Frederic Dubuis

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

7 April, 2019 @21:40

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, ka shënuar një dhe ka asistuar në golin tjetër të Sionit sot në barazim 2-2 ndaj Luzernit.

Por, goli dhe asisti i Lenjanit përveç pikës që i solli ekipit të tij, ka bërë edhe historinë.

Lenjani është futur në histori të futbollit zviceran sot, përkatësisht të Superligës së këtij vendi, pasi që ka shënuar golin më të shpejtë në histori të saj.

Goli i Lenjanit ka ardhur vetëm 10 sekonda pasi që nisi loja, dhe kjo e bëri krahun kuqezi që të hyjë në histori.

Përndryshe, te Sioni për 90 minuta në bankë qëndroi i harruari i Shqipërisë, Burim Kukeli. Ndërsa te Luzerni për 90 minuta në fushë ishte Idriz Voca i Kosovës, kurse Shkëlqim Demhasaj u fut në minutën e 77 të ndeshjes në lojë.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drita

7 April, 2019 @19:46

Trajneri i Gjilanit Gentian Mejzani para superderbit ndaj Dritës ka vendosur për këtë përbërje të skuadrës. GJILANI: Haxhihamza, Lila,…

MBIJETESA

Tre të fundit, fitojnë

Foto: KFKika/fb

7 April, 2019 @18:33

Tre skuadrat e fundit në Ligën e Parë në përballjet e tyre si vendas kanë shënuar fitore sot, për të…

ARBËRIA - VËLLAZNIMI

E para në pranverë si mysafir

Foto: KFVellaznimi/fb

7 April, 2019 @18:12

Vëllaznimi ka arritur të shënojë fitore për herë të parë në pjesën pranverore të stinorit si mysafir. Gjakovarët kanë…

BESA - 2 KORRIKU

Besa mban ritmin

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

7 April, 2019 @18:01

Pas barazimit në derbi ndaj Vushtrrisë, Besa ka vazhduar me formën e mirë të saj dhe është afër që të…

REIMS - LILLE

Zëvendësuesi i Zenelit shënon në barazim

Foto: Reims Official/fb

7 April, 2019 @17:51

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, ka qenë startues në ndeshjen e ekipit të tij Reims në përballje ndaj Lille’it që…

BALLKANI - FLAMURTARI

Pas 8 xhirosh, vjen fitorja e rëndësishme

Foto: KFBallkani/fb

7 April, 2019 @16:50

Jetike për Ballkanin ka qenë ndeshja e sotme dhe me lojën e treguar në fushë, ekipi i drejtuar nga Sami…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani-Flamurtari

7 April, 2019 @15:55

Trajneri i Ballkanit Sami Sermaxhaj për ndeshje ndaj Flamurtarit ka hedhur në fushë këtë 11-she. BALLKANI: Bledar Hajdini, Uran…

GJILANI - DRITA

Gjilani-Drita me reflektorë në ‘Fadil Vokrri’

7 April, 2019 @12:03

Derbi i madh i anamoravës, do të luhet sonte në ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita në…

BALLKANI - FLAMURTARI

Ndeshje për ikje nga zona e rrezikshme

7 April, 2019 @11:58

Dueli në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit, do të jetë shumë e rëndësishmë për të dyja skuadrat. Që të dyja…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

HAJDUK - DINAMO

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

Foto: GNKDinamo/fb

3 April, 2019 @22:32

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb ka fituar derbin e madh kroat ndaj Hajdukut si…

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

ELITE ROUND U17

Sulmuesi juventin rrëzon Kosovën

28 March, 2019 @17:02

Në përballjen e dytë në kuadër të Elite Round të grupomshave nën 17 vjeçare, Kosova është mposhtur nga Spanja me…

FRANCE FOOTBALL

Fidan Aliti në ekipin e më të mirëve

Fidan Aliti, gjatë ndeshjes Kosova-Bullgaria/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @15:20

Qendërmbrojtësi i Kosovës që luan për Kalmarin suedez, Fidan Aliti, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të ndeshjeve të…

Të gjitha lajmet nga International