Të gjitha lajmet

REIMS - LILLE

Zëvendësuesi i Zenelit shënon në barazim

Foto: Reims Official/fb

Zëvendësuesi i Zenelit shënon në barazim

7 April, 2019 @17:51

Stade de Reims
Lille
Stade de Reims 1 : 1 Lille
Remi OUDIN 78' Jose FONTE 55'

Stadiumi: Auguste-Delaune II, Reims.

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, ka qenë startues në ndeshjen e ekipit të tij Reims në përballje ndaj Lille’it që është i dyti në klasifikim.

Pasi që Jose Fonte dha golin e avantazhit për mysafirët, zëvendësuesi i Zenelit që u fut në lojë në minutën e 60, Remi Oudin ka shënuar për të barazuar në 1-1, që ka qenë edhe rezultati përfundimtar i ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Me këtë barazim, Reims është vetëm 3 pikë larg pozitës që dëron në Europa Ligë.

BALLKANI - FLAMURTARI

Pas 8 xhirosh, vjen fitorja e rëndësishme

Foto: KFBallkani/fb

7 April, 2019 @16:50

Jetike për Ballkanin ka qenë ndeshja e sotme dhe me lojën e treguar në fushë, ekipi i drejtuar nga Sami…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani-Flamurtari

7 April, 2019 @15:55

Trajneri i Ballkanit Sami Sermaxhaj për ndeshje ndaj Flamurtarit ka hedhur në fushë këtë 11-she. BALLKANI: Bledar Hajdini, Uran…

GJILANI - DRITA

Gjilani-Drita me reflektorë në ‘Fadil Vokrri’

7 April, 2019 @12:03

Derbi i madh i anamoravës, do të luhet sonte në ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Drita në…

BALLKANI - FLAMURTARI

Ndeshje për ikje nga zona e rrezikshme

7 April, 2019 @11:58

Dueli në mes të Ballkanit dhe Flamurtarit, do të jetë shumë e rëndësishmë për të dyja skuadrat. Që të dyja…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

JUVENTUS - MILAN

S’është Ronaldo, është Kean

Foto: Juventus/fb

6 April, 2019 @20:25

Juventus tashmë është vetëm një fitore larg titullit kampion, pasi që me fitore në derbi ndaj Milanit, 2-1, ka çuar…

REAL MADRID - EIBAR

Benzema sërish vendos

Foto: RealMadridi/fb

6 April, 2019 @18:51

Në tre ndeshjet e fundit ka shënuar. Karim Benzema përsëri ka nxjerrë fitoren e Real Madridit. Pas asaj ndaj…

SWANSEA - MIDDLESBROUGH

Celina me dy asistime në fitore

Fotot: SwanseaCity.com

6 April, 2019 @18:03

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, ka shkëlqyer në duelin e sotëm të ekipit të tij Swansea, që mposhti…

ISTOGU - VUSHTRRIA

Lideri ngrit avantazhin në krye

Foto: KFVushtrria/fb/E.Popova

6 April, 2019 @17:20

Vushtrria ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugë për Superligë. Kësaj radhe Istogu ra pre e sulmuesve të Vushtrrisë, që…

REIMS - NANTES

75 minuta në fitore, pranë garave evropiane

Foto: Reims Official/fb

17 March, 2019 @17:04

Mesfushori i Kosovës, Arbër Zeneli, tashmë ka stabilizuar veten në 11-shen startuese të ekipit të tij Stade de Reims dhe…

BORDEAUX

Rikthimi në Evropë, detyra e parë në Francë

Foto: Bordeaux Official/ tw

8 March, 2019 @23:00

Trajneri, emri i të cilit ndërlidhej deri sot si trajner i mundshëm i Romës, është zyrtarizuar te Bordeaux në Ligue…

TOP TEAM OF THE WEEKEND

Zeneli në 11-shen më të mirë evropiane

25 February, 2019 @15:40

Futbollisti më i mirë i Kosovës, Arbër Zeneli, është futur në 11-shen më të mirë evropiane këtë fundjavë nga Gazzetta…

MONTPELLIER - REIMS

Super Zeneli, gol dhe asist në fitore

TOPSPORTI / A.P

24 February, 2019 @17:23

Në fitoren e shënuar në udhëtim te Montpellieri, vendimtar për skuadrën e Reimsit ishte Arbër Zeneli. Anësori i Përfaqësueses së…

REIMS - RENNES

13 minuta për asist në fitore

Foto: Stade de Reims Official

17 February, 2019 @20:32

Mesfushori i krahut në reprezentacinoin e Kosovës, Arbër Zeneli, ka regjistruar asistimin e tij të parë në Ligue 1,…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1