Të gjitha lajmet

DRENAS

Feronikeli rikthen Tovërlanin

Foto nga arkivi

Feronikeli rikthen Tovërlanin

5 March, 2020 @14:59

Skuadra e Feronikelit para pak çastesh ka zyrtarizuar trajnerin e ri të saj për vazhdim të stinorit.

Kampioni aktual i Kosovës në futboll ka rikthyer në ekip trajnerin e dikurshëm të saj Afrim Tovërlani, që njihet si trajner me më së shumti tituj kampioni të fituar në Kosovë.

Afrim Tovërlani 53 vjeç i është uruar mirëseardhje nga ekipi, të cilën ai e merr në vend të pestë të renditjes tabelare me 31 pikë, 13 më pak se lideri aktual Ballkani.

Feronikeli gjithashtu është gjysmëfinalist i Kupës së Kosovës dhe në gjysmëfinale, që luhet në sistemin vajtje-ardhje, do të ketë punë me Ballkanin lider të Ismet Munishit.

Feronikeli përndryshe me Tovërlanin ka emëruar trajnerin e tretë të stinorit zyrtarisht. Stinorit 2019/20 ia nisi me malazezin Dejan Vukicevic, ndërsa prej xhiros XII punës ia nisi Agim Sopi, që nuk qëndroi shumë. E në dy xhirot e fundit u drejtua nga ndihmësi Faruk Elshani, që do të thotë se Tovërlani do të bëhet trajneri i katërt që do të drejtojë ndeshje të kampionit aktual këtë stinor.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga