Të gjitha lajmet

2 KORRIKU 4-1 VËLLAZNIMI

2 Korriku mposht thellë Vëllaznimin dhe ua thellon krizën

Fotot: 2Korriku./fb

2 Korriku mposht thellë Vëllaznimin dhe ua thellon krizën

4 March, 2020 @16:25

Skuadra e 2 Korrikut të Prishtinës ka shënuar fitore të thellë ndaj Vëllaznimit të Gjakovës që është në krizë të rezultateve.

Prishtinasit kanë shënuar nga dy gola për pjesë dhe kështu kanë mposhtur gjakovarët e humbur në fushë, të cilët po luftojnë për mbijetesë në Ligë të Parë, ndërsa aktualisht janë në pozitën e parafundit të klasifikimit.

2 korriku

Golashënues për ekipin e 2 Korrikut sot kanë qenë Qëndrim Sejdiu (goli i tretë i stinorit për te), Albert Stublla, Djellon Dragusha dhe Adonis Aliu.

TABELA AKTUALE

E goli i Vëllaznimit erdhi pasi që vendasit tashmë kishin siguruar fitoren dhe kishin shënuar katër herë në portën e tyre. Kujtojmë, Vëllaznimi nuk ka shijuar fitore në Ligë të Parë që prej 1 dhjetorit 2019, kur patën mposhtur Onixin në Gjakovë.

Xhiron që vjen 2 Korriku i shkon Istogut në një mysafirllëk të vështirë, ndërsa Vëllaznimi pret Besën lidere dhe kandidaten kryesore për Superligë.i:

Formacioni startues i 2 Korrikut: F. Neziri, A. Stublla, D. Bajraktari, L. Rama, J. Stublla, A. Oruqi (C), Q. Sejdiu, E. Baholli, A. Shala, A. Prapashtica, D. Dragusha. Kryetrajner: Besim Ademi.

U aktivizuan edhe: U. Statovci, A. Aliu dhe B. Osmani.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga