Të gjitha lajmet

VLLAZNIA 0-0 LIRIA

Liria vazhdon të bie në tabelë, ende pa fitore

Foto nga arkivi

Liria vazhdon të bie në tabelë, ende pa fitore

4 March, 2020 @16:06

Liria e Prizrenit që në janar emëroi trajner Skender Shengylin ka vazhduar me rezultate jo të mira edhe këtë xhiro. Skuadra prizrenase ka arritur që të marrë vetëm një pikë sot në Sadovinë, në përballje ndaj Vllaznisë së Pozharanit duke barazuar pa gola, 0-0.

Raste për Lirinë kishte në pjesë të parë Fatih Karahoda e Susuri, e në pjesë të dytë Jasmin Muhovic, por goli nuk erdhi assesi.

Mirëpo, përkundër pikës së marrë ndaj Vllaznisë, rënia e Lirisë në tabelë ka vazhduar pasi që skuadrat tjera të mesit të renditjes kanë shënuar fitore dhe tashmë prizrenasit gjenden në mes të tabelës së Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Kujtojmë, fitorja e fundit për Lirinë në këtë stinor në Ligë të Parë daton më 10 nëntor 2019, kur e kishin mposhtur Istogun në Prizren.

Në xhiron e radhës bardhezinjtë e Prizrenit Onixin në formë, ndërsa Vllaznia që ka marrë pikë jetike në luftë për mbijetesë, udhëton te fqinjtë e Vitisë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga