Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - LIRIA

Flamurtari dërgon Lirinë drejt Ligës së Parë

Flamurtari dërgon Lirinë drejt Ligës së Parë

14 April, 2019 @17:26

Dueli jetik për të dyja skuadrat u zhvillua në Prishtinë, derisa Flamurtari u tregua më i guximshëm para portës së prizrenasve dhe me fitore minimale 1-0 i dha vetes shpresë, e Lirisë ditët e fundit për mbijetesë.

Katër raste të mira të Flamurtarit në pjesë të parë u mbrojtën nga portieri i Lirisë Flamur Gashi. Tre herë tentoi Alban Shillova dhe njëherë Granchov por pa sukses.

TABELA AKTUALE

E dhjetë minuta me të hyrë në pjesë të dytë, Shend Kelmendi pasi që njëherë dështoi para Gashit, herën e dytë u tregua i saktë për t’i dhënë avantazhin kuqezinjëve.

Goli i Kelmendit i dha Lirisë sado pak energji për këndellje, duke e pasur të qartë rrezikun, por gol s’kishte më në lojë dhe Flamurtari me 1-0 kap tre pikëshin jetik për të shpëtuar stinorin.

Liria në anën tjetër, tashmë veç mrekullisht mund të shpëtojë stinorin në Superligë.

SUPERLIGA

3 ekipe nga Kosova në gara të UEFAs

17 May, 2019 @18:54

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi dhe Sekretari Përgjithshëm, Eroll Salihu, po marrin pjesë në takimin dyditor…

GJILANI - LIRIA

Demolojnë Lirinë, shpresojnë në mrekulli

16 May, 2019 @18:49

Gjilani ka shënuar fitore të lehtë dhe të bindshme ndaj Lirisë së Prizrenit sot duke i mposhtur thellë 4-0. …

KEK - FERIZAJI

Shpëtim direkt, Ferizaji i Superligës

16 May, 2019 @18:42

Gjashtë fitore radhazi në gjashtë xhirot e fundit dhe Ferizaji tashmë ka siguruar mbijetesën direkte në Superligë. Bardhekaltërit kanë mposhtur…

PARA FINALES KAMPIONALE

Feronikeli ngrit çmimin e biletave për ndeshjen ndaj Prishtinës

Foto: feronikelifc.com

16 May, 2019 @0:12

Superliga do të mësojë kampionin e ri të saj të dielën në stadiumin Rexhep Rexhepi të Drenasit, në ndeshjen mes…

PRISHTINA - TREPÇA'89

Prishtina çlirohet në pjesë të dytë, titulli në ndeshjen e fundit!

Foto: prishtinafc.com

15 May, 2019 @19:39

Fitorja e dhjetë në 11 ndeshjet e fundit për Prishtinën në Superligë sot ka ardhur në pjesë të dytë të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga