Të gjitha lajmet

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

Futbolli më ka borxh!

13 December, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror, ndërrimit të përzgjedhësit, lënies dhe rikthimit të Lionel Messit në reprezentacionin argjentinas - Argjentina ka arritur të kualifikohet në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Lionel Messi, që shihet si futbollist më i mirë i të gjitha kohërave, 5 herë fitues i Topit të Artë, rekord golashënues i Barcelonës dhe fitues i të gjitha titujve të mundshëm në futbollin ekipor, ka bërë intervistë ekskluzive me faqen zyrtare të FIFAs.

GRUPET RUSSIA 2018

Në një intervistë të mëhershme, pas kualifikimit të Argjentinës në “Rusia 2018”, trajneri aktual i Argjentinës, Jorge Sampaoli, kishte thënë se futbolli ia ka borxh Messit Kupën e Botës.

“E keni dëgjuar këtë dhe çka mendoni për këtë punë?” - ka qenë pyetja nga fifa.com për yllin e Argjentinës.

“Po, e kam dëgjuar dhe ma ka thënë edhe mua këtë personalisht,” ka thënë Messi duke qeshur për të vazhduar, “Shpresoj se futbolli ma kthen borxhin,” duke qeshur ka shtuar Messi.


“Duke folë për Kupën e Botës, e kemi një sfidë për ju. A mund ta kompletoni fjalinë në vazhdim? Lionel Messi në vitin 2018 do të jetë... - ka ardhur pyetja e radhës.

“Babâ, për të tretën herë!” - ka qenë përgjigjja e 30 vjeçarit.

Përndryshe, Argjentina në shortin e grupeve të Botërorit të radhës ka rënë në Grupin D, të ashtuquajtur grupi i vdekjes, për shkak të kundërshtarëve të vështirë aty.

GRUPET RUSSIA 2018

Messi me shokë duhet të përballen me Islandën, Kroacinë dhe Nigerinë për të kërkuar fazën e radhës në Botëror. Herën e fundit, në Botërorin “Brazili 2014” Argjentina ishte mposhtur nga Gjermania në vazhdime, 1-0, kur Mario Götze kishte hyrë si zëvendësues për t’ia dhënë trofeun e më të mirit në Botë, Gjermanisë.BURNLEY-STOKE

Burnley në TOP 4, mbi Liverpoolin e Arsenalin

Foto: premierleague.com

12 December, 2017 @23:46

Skuadra e drejtuar nga trajneri Sean Dyche, Burnley, senzacionalisht, me fitore ndaj Stoke Cityt të Xherdan Shaqirit në minutën e…

HUDDERSFIELD - CHELSEA

Chelsea ‘shqetëson’ Unitedin, Hadërgjonaj asiston

Foto: MOTD

12 December, 2017 @22:49

Pas humbjes nga West Hami në fundjavë, Chelsea ka reaguar në takimin e luajtur ndaj Huddersfieldit dhe sonte ka shënuar…

MAINZ - DORTMUND

Stöger debuton, Dortmundi fiton pas 8 ndeshjeve

12 December, 2017 @22:22

Pas 8 ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, seri kjo që e largoi nga gara për titull, Dortmundi ka shënuar fitore…

XHIRO XVI

As Bundesliga s’pushon këtë mesjavë

12 December, 2017 @16:14

Ashtu sikur Premier Liga angleze, as Bundesliga nuk do të pushojë këtë mesjavë. TABELA AKTUALE BUNDESLIGA Sa i…

XHIRO XVII

Mesjava me Premier League

12 December, 2017 @16:07

Pas dueleve interesante në fundjavë, përfshirë këtu edhe derbin e Manchesterit dhe derbin e Liverpoolit, Premier Liga nuk pushon dhe…

TE PRISHTINA

Lëndohet Miftaraj

Diar Miftaraj/ Foto: prishtinafc.com

12 December, 2017 @14:35

Skuadra e Prishtinës sot ka mbajtur seancën e dytë stërvitore që nga ndeshje për Kupë me Flamurtarin. Skuadra është pothuajse…

11-SHJA E SUPERLIGËS ZVICERANE

Kololli e Ajeti në ekipin e javës

12 December, 2017 @12:22

Sulmuesi i Baselit, Albian Ajeti dhe mesfushori i Lausannes, Benjamin Kololli, kanë arritur të bëhen pjesë e ekipit të javës…

LAZIO-TORINO

Pas 24 vitesh, fitore si mysafir i Lazios

Foto: uel/fb

11 December, 2017 @23:35

Në një ndeshje tejet të tensionuar sonte në Serie A, Torino ka arritur të shënojë fitoren e parë ndaj Lazios…

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 December, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah, ka fituar çmimini e lojtarit më të mirë afrikan të vitit…

SHORTI 1/16

Shorti i 1/16 së finales në Europa Ligë

Foto: uefa.com

11 December, 2017 @13:17

Në këto momente ka përfunduar shorti i Europa Ligës për 1/16 e finales së garës dhe skuadrat që do të…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018