Të gjitha lajmet

ATEROJNË

Futbollistët e Kosovës arrijnë në Katar

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi/ Arkiv

Futbollistët e Kosovës arrijnë në Katar

8 January, 2020 @17:11

Ndeshja miqësore që do të zhvillohet ndaj Suedisë më 12 janar në Doha të Katarit, për Kosovën pritet të jetë një test interesant.

Futbollistët e zgjedhur nga Bernard Challandes për këtë ndeshje janë jo të zakonshmit, derisa ata janë nisur sot në mëngjes dhe në këto momente kanë ateruar në Katar, bazuar në postimet e futbollistëve në rrjete sociale.

LISTA E PLOTË E TË FTUARVE

Visar Bekaj, Fidan Aliti, Herolind Shala, Anel Rashkaj dhe Elbasan Rashani janë të ftuarit e vetëm të listës nga 25 lojtarë që ftohen zakonisht nga Challandes, ndërsa të tjerët janë kryesisht risi dhe do të kenë mundësinë të tregohen.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

FFK

Projekt i ri për futbollin e femrave

Fotot: FFK

14 February, 2020 @14:22

Federata e Futbollit e Kosovës do të nisë me projektin e ri për zhvillimin e futbollit të femrave, në kuadër…

REIMS

Arbër Zeneli i gatshëm ndaj St Etiennit

TOPSPORTI/ A. P.

10 February, 2020 @19:55

Futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018, Arbër Zeneli, do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja