Të gjitha lajmet

MONCHENGLADBACH - MUNCHEN

Gjithçka e barabartë për titullin e Bundesligës

Gjithçka e barabartë për titullin e Bundesligës

2 March, 2019 @20:55

Gjigandi gjerman Bayern München, duke e mposhtur Borussia Monchengladbach me rezultat 1-5, u barazua me pikë me Borussia Dortmundin.

Robert Lewandowski dy gol, Thomas Muller, Javi Martinez dhe Serge Gnabry me nga një golë ishin golashënuesit për Bayernin, derisa për Borusia Monchengladbachin shënoi Lars Stindl.

TABELA AKTUALE

Me dy gola më pak, Bayern München me 54 pikë sikurse Dortmundi, gjendet në pozitën e dytë në Bundesligë.

WERDER 0-3 EINTRACHT

Eintrachti ktheu Werderin te humbjet, Rashica 30min në lojë

Foto: Eintracht/tw

3 June, 2020 @22:56

Futbollistët e Eintracht Frankfurtit kanë shfyrtëzuar formën e mirë të sulmuesit të tyre të huazuar nga Milan, Andre Silva, për…

WERDER - EINTRACHT 11s

Katër ndërrime te formacioni startues i Werderit

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @19:45

Werder Bremen ka publikuar formacionin startues të ekipit para përballjes ndaj Eintracht Frankfurtit në përballjen e mbetur nga më parë…

PARA NDESHJES

Kohfeldt: Rashica dhe Bittencourt janë të gatshëm për ndeshje

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @16:58

Trajneri i Werder Bremenit, Floria Kohfeldt, ka dhënë lajme të mira për adhuruesit e ekipit pak para ndeshjes së sotme.…

PADERBORN 1-6 DORTMUND

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

Foto: BVB/tw

31 May, 2020 @19:55

Mesfushori këmbëshpejtë i krahut, Jadon Sancho, ka shënuar hattrick ndërsa Borussia Dortmund fitore të thellë 1-6 [Hunemeier 72 -…

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0. Super ylli polak, Robert Lewandowski, me…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga