Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KONTRATË 3-VJEÇARE

Gladbach zyrtarizon trajnerin e ri

Gladbach zyrtarizon trajnerin e ri


13 April, 2021 @11:34

Skuadar e Borussia Mönchengladbachut, që ka arritur të bëj befasi këtë stinor me ekipin në kuadër të Ligës së Kampionëve, duke dalë në fazën eliminatore, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të ekipit për sezonin e ardhshëm.

Pasi që trajneri aktual i tyre, Marco Rose, në mes të stinorit arriti marrëveshje me Borussia Dortmundin për sezonin tjetër dhe do të vazhdojë të punojë deri në fund të këtij stinori, ekipi ka bërë të ditur sot edhe zyrtarisht se ka arritur marrëveshje me Adi Hütter për të nisur punën prej 2021/22.

Hütter që aktualisht punon si trajner i Eintrachtit të Frankfurtit, është austriak që bëri karrierë si trajner prej ekieve të vogla duke arritur te RB Salzburg në 2014/15 e pastaj te Young Boys në tre vitet e ardhshme. Kurse prej sezonit 2018/19 është duke drejtuar shqiponjat e kuqe të Frankfurtit.

Suksesi më i madh i tij është që ka arritur titullin me Young Boysin në vitin 2018, triumf ky i arritur pas plotë 32 viteve për ekipin zviceran.

Hütter 51-vjeç ka nënshkruar marrëveshje tre-vjeçare me Borussia Mönchengladbachun.

Aktualisht trajneri në fjalë po përpiqet që Eintrachtin të fut në Ligë të Kampionëve nga Bundesliga, duke qenë se janë në pozitë të katërt të renditjes dhe gjashtë xhiro para fundit të sezonit kanë 7 pikë më shumë sesa Borussia Dortmund, që është i pesti.


REAL MADRID

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

La Liga

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

13/04/21 @ 11:18

BITCOIN

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

Premier League

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

13/04/21 @ 08:44

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

MIQËSORE

Kosova U17 arrin në Sofje për ndeshjet e radhës

Përfaqësuesja

Kosova U17 arrin në Sofje për ndeshjet e radhës

12/04/21 @ 22:56

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

12/04/21 @ 17:38

VETON TUSHA

Tusha shënon në debutimin si titullar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha shënon në debutimin si titullar

12/04/21 @ 19:37

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

EDON ZHEGROVA

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

12/04/21 @ 16:33

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

MEDIA TALK

Bordi dyshon te Koeman - po shqyrtohet largimi i tij

La Liga

Bordi dyshon te Koeman - po shqyrtohet largimi i tij

12/04/21 @ 16:25

BAYERN

Mbyllet stinori për lojtarin e Bayernit

Bundesliga

Mbyllet stinori për lojtarin e Bayernit

10/05/21 @ 18:25

JADON SANCHO

Sancho në radar të gjigandit gjerman

Bundesliga/Transfere

Sancho në radar të gjigandit gjerman

10/05/21 @ 18:18

TRANSFER

Zyrtare: Eintracht Frankfurt nënshkruan me talentin kosovar

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Zyrtare: Eintracht Frankfurt nënshkruan me talentin kosovar

10/05/21 @ 15:03

BAYERN

E nënta radhazi

Bundesliga

E nënta radhazi

08/05/21 @ 17:50

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

BUNDESLIGA

Frankfurt kërkon Raúlin

Bundesliga/La Liga/Transfere

Frankfurt kërkon Raúlin

07/05/21 @ 14:04

SPANJOLLI NDAHET ME EKIPIN

Javi Martinez përshëndetet

Bundesliga/Transfere

Javi Martinez përshëndetet

04/05/21 @ 15:57

SHQIP në BOTË

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

Bundesliga

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

03/05/21 @ 22:35

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

30/04/21 @ 16:00

BUNDESLIGA

Shkëmbim Jovic-Silva?

Bundesliga/La Liga/Transfere

Shkëmbim Jovic-Silva?

29/04/21 @ 16:26


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga