Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAL MADRID

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

Foto: RealMadrid/fb

Florentino Perez rizgjedhet kryetar


13 April, 2021 @11:18

Kryetari i deritashëm i Real Madridit, Florentino Perez, është përzgjedhur edhe për një mandat kryetar i klubit madrilen, duke fituar shumicën e votave.

Perez, që është në krye të Real Madridit prej korrikut të vitit 2000, ka të regjistruar 47 tituj në futboll dhe basketboll. 26 tituj i ka të fituar me klubin futbollistik, ndërsa 21 të tjera me atë basketbollistik.

Florentino 74-vjeç do të merr kështu edhe mandatin e gjashtë si kryetar i klubit më të trofeshëm evropian të futbollit.


BITCOIN

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

Premier League

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

13/04/21 @ 08:44

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

MIQËSORE

Kosova U17 arrin në Sofje për ndeshjet e radhës

Përfaqësuesja

Kosova U17 arrin në Sofje për ndeshjet e radhës

12/04/21 @ 22:56

VETON TUSHA

Tusha shënon në debutimin si titullar

International/Sportistë shqiptarë në botë

Tusha shënon në debutimin si titullar

12/04/21 @ 19:37

VETON TUSHA

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

International/Sportistë shqiptarë në botë

Veton Tusha për herë të parë titullar në Superligën turke

12/04/21 @ 17:38

MEDIA TALK

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

Serie A

Ibra thyen rregullat e COVID-19?!

12/04/21 @ 16:38

EDON ZHEGROVA

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Dy golëshi i bënë vend në formacionin e javës

12/04/21 @ 16:33

MEDIA TALK

Bordi dyshon te Koeman - po shqyrtohet largimi i tij

La Liga

Bordi dyshon te Koeman - po shqyrtohet largimi i tij

12/04/21 @ 16:25

JUVENTUS

Cristiano grushton murin dhe largohet

Serie A

Cristiano grushton murin dhe largohet

12/04/21 @ 15:48

LOS BLANCOS

Reali me lajm të keq nga Mendy

La Liga

Reali me lajm të keq nga Mendy

11/05/21 @ 16:49

LA LIGA

Matematikat përfundimtare - kush do t’fitojë e kush do t’shpëtojë?

La Liga

Matematikat përfundimtare - kush do t’fitojë e kush do t’shpëtojë?

10/05/21 @ 11:00

REAL 2-2 SEVILLA

Nga penalltia në penallti - Reali komplikon titullin

La Liga

Nga penalltia në penallti - Reali komplikon titullin

09/05/21 @ 23:16

SEGUNDA

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

09/05/21 @ 16:08

BARCA 0-0 ATLETICO

Barcelona-Atletico, për Realin

La Liga

Barcelona-Atletico, për Realin

08/05/21 @ 18:54

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

REAL MADRID

Hazard shpjegon situatën

Champions League/La Liga

Hazard shpjegon situatën

07/05/21 @ 14:24

BUNDESLIGA

Frankfurt kërkon Raúlin

Bundesliga/La Liga/Transfere

Frankfurt kërkon Raúlin

07/05/21 @ 14:04

MALAGA

Ramón Enriquez është operuar

La Liga

Ramón Enriquez është operuar

07/05/21 @ 13:58

SEGUNDA DIVISION

Raul de Tomas pozitiv me Covid-19

La Liga

Raul de Tomas pozitiv me Covid-19

07/05/21 @ 13:21


 
Të gjitha lajmet nga La Liga