Të gjitha lajmet

TORINO - NAPOLI

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

Foto: SSNapoli/tw

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

23 September, 2018 @14:37

Torino
Napoli
Torino 1 : 3 Napoli
A. Belotti (P) 51' 4', 59' L. Insigne, 20' S. Verdi

Stadiumi: Olimpico Grande, Torino.
Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin
Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin
Skuadra e Carlo Ancelottit, Napoli, tashmë ka bërë 7 ndeshje që nuk ka pësuar nga Torino (prej mars 2015), dhe kjo ka vazhduar edhe sot. Ka qenë Lorenzo Insigne (4' dhe 59') me dy gola që ka kontribuuar në fitore, ndërsa Simone Verdi (20') ka shënuar golin e parë me fanellën e napolitanëve këtë stinor. TABELA AKTUALE Elseid Hysaj ka qenë i pazëvendësueshëm në mbrojtjen e ekipit përgjatë 90 minutave, derisa goli i vetëm i vendasve erdhi nga penalltia të cilën e konkretizoi Andrea Belotti (51'), për përfundimtaren 1-3. Me fitore, Napoli ka kërcyer aktualisht në pozitë të dytë të klasifikimit, ndërsa Torinoja ka përjetuar humbjen e dytë të stinorit.

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

REAL MADRID - ESPANYOL

Asensio mjaftoi për 3 pikë

22 September, 2018 @22:50

Real Madrid ka kaluar në kyre të tabelës në La Liga me fitoren e sontme ndaj Espanylolit në Santiago Bernabeu.…

SAMPDORIA - INTER

Brozovic për festë neroazzure

Foto: FCInter/fb

22 September, 2018 @22:35

Ndeshja kaotike, që kishte tre gola të anuluara (1 te Samp, 2 te Inter), ndërmjet Sampdorias dhe Interit ka përfunduar…

TREPÇA - BASHKIMI

‘Minatorët’ dalin nga zona e rrezikshme

22 September, 2018 @18:33

Pas tre humbjeve radhazi, skuadra e Trepçës ka shënuar sot fitoren e dytë me radhë në dy xhirot e fundit…

VËLLAZNIMI - RAMIZ SADIKU

Vëllaznimi merr kreun

22 September, 2018 @18:25

Me fitore të pritur ndaj 'ndërtimtarëve' të Ramiz Sadikut, Vëllaznimi sot ka marrë kreun e Ligës së Parë të Kosovës.…

CARDIFF - CITY

City ‘shpartallon’ Cardiffin, vazhdon ndjekjen e kreut

22 September, 2018 @18:21

Me shumë lehtësi, Manchester City ka arritur sot ta fitojë ndeshjen e luajtur në udhëtimi te Cardiffi në Uells. Djelmoshat…

KEK - DRENICA

Drenica thellon krizën ‘elektrike’

Foto: KFDrenica/fb

22 September, 2018 @18:12

Shpejt, sigurt dhe me sulme nga të gjitha anët, kuqezinjtë e Tahir Lushtakut me fitore 2-4 kanë marrë tre pikë…

UNITED - WOLVES

United i rikthehet gabimeve

Foto: BBC

22 September, 2018 @18:09

Pas tri fitoreve radhazi në të gjitha garat, United i është rikthyer përsëri gabimeve. 'Djajtë e Kuq' sot barazuan në…

LIRIA - LLAPI

Alidema me hattrick fundos Lirinë

BOROZANI/ Arkiv

22 September, 2018 @18:04

Sulmuesi i dikurshëm i Vllaznisë së Pozharanit, Festim Alidema, ka shënuar hattrickun e parë për ekipin e Llapit, ndërsa ky…

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, forma perfekte e Liverpoolit vazhdon

22 September, 2018 @18:00

Forma perfekte e Liverpoolit vazhdon! Skuadra nga Merseyside sot ka shënuar fitore të lehtë ndaj Southamptonit në shtëpi, duke e…

PARA DERBIT

Caktohet referi i Derby della Madonnina

18 October, 2018 @13:54

Dueli i madh ndërmjet Interit dhe Milanit që zhvillohet të dielën mbrëma me fillim prej orës 20:30 ka kuptuar ndarësin…

SPAL - INTER

Asiste kroate, gola italian - për fitore

7 October, 2018 @22:27

Inter ka kaluar në vend të tretë të klasifikimit sonte duke e fituar Spalin 1-2. Mauro Icardi ka qenë…

MILAN - CHIEVO

7 ndeshje, 8 gola, Milan ka liderin e ri!

7 October, 2018 @16:59

Njëjtë sikur në skuadrat e tij të mëparshme, Gonzalo Higuain nuk po e ka problem golin as te Milani. Me…

JUVENTUS - NAPOLI

Vazhdon perfeksioni i Juventusit

29 September, 2018 @19:51

Juventusi arriti ta mposhtë edhe Napolin, për ta vazhduar perfeksionin në Serie A. Zonja e vjetër nga Torino i mposhti…

ROMA - LAZIO

S’ka debutim për Berishën, Roma fiton derbin

29 September, 2018 @16:56

Me fitoren e Romës është mbyllur derbi i kryeqytetit italian në Serie A. Me golat e Pellegrinit, Kolarovit e Fazios,…

Të gjitha lajmet nga Serie A