Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INTER

Inzaghi: Më donin me çdo kusht

Foto: Uno Official

Inzaghi: Më donin me çdo kusht


7 July, 2021 @16:30

Që nga muaji i kaluar është menaxheri i ri i skuadrës së Inter, si rezultat i ‘largimit’ të Conte, por dje ka qenë konferenca e tij e parë si menaxheri i ri i klubit të Inter-it.

Bëhet fjalë për Simone Inzaghi i cili dje u prezantua në  një konferencë për shtyp të thirrur nga klubi i Inter-it, ku është shprehur shumë entuziast për punën e cila e pret me klubin kampion së  strong>“Neroazzurrëve”.

“Ka një entuziazëm të madh për këtë aventurë të re. Unë kam motivime të mëdha. E di që do të jetë një punë e rëndësishme dhe është një sfidë e mrekullueshme. Ata menjëherë më bindën, duke më treguar brenda disa ditësh një dëshira për të më pasur mua. Stafi im e dimë që do të gjejmë një grup të fortë, një klub të fortë dhe shumë tifozë të ngrohtë që do të jenë pranë nesh gjatë gjithë sezonit”
, ishin fjalët e tij të para në konferencën e parë te “Neroazzurrët”.

Inzaghi është një menaxher shumë i suksesshëm, e si i tillë ai i nuk harron ta falënderoj edhe menaxherin parardhës të klubit të Inter-it, Conte.

“Gjeta njerëz në Inter që më bënin të kuptoja se më donin me çdo kusht. Unë e pranova këtë sfidë të re, stimuluese. Unë e di se do të ketë vështirësi sepse ne do të kemi Scudetto dhe shumë skuadra të gatshme për të luftuar. Shfrytëzoj këtë mundësi për të përgëzuar klubin dhe Conte për arritjen e këtij kampionati të shumëpritur “
, shton ai.


SPANJA

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

Evropiani/La Liga

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

07/07/21 @ 16:15

ROMA

Spinazzola deri në janar jashtë?

Evropiani/Serie A

Spinazzola deri në janar jashtë?

07/07/21 @ 15:40

GARETH SOUTHGATE

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

Evropiani/International

Fati i Gjermanisë, disa gjysmëfinale shpiejnë në finale

07/07/21 @ 14:53

KASPER HJULMAND

Njëjtë, futboll proaktiv

Evropiani

Njëjtë, futboll proaktiv

07/07/21 @ 14:47

RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësoren e parë

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësoren e parë

07/07/21 @ 10:42

MESFUSHORI I KUQEZINJËVE

Ylber Ramadani drejt Serie A-së

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Ylber Ramadani drejt Serie A-së

03/07/23 @ 08:45

FRANCEZI

Marcus Thuram zyrtarisht te Inter

Bundesliga/Serie A/Transfere

Marcus Thuram zyrtarisht te Inter

02/07/23 @ 19:39

ITALIA - E TRETA!

Italia mposht Holandën me përfundim dramatik, kryen e treta Ligën e Kombeve

Liga e Kombeve/Serie A

Italia mposht Holandën me përfundim dramatik, kryen e treta Ligën e Kombeve

18/06/23 @ 16:50

LUFTA PËR VENDIN E TRETË

Holanda-Italia, 11-shet startuese

Liga e Kombeve/Serie A/International

Holanda-Italia, 11-shet startuese

18/06/23 @ 14:10

SPANJA FINALISTE PËRSËRI

Joselu çon Spanjën në finale, për duelin e madh ndaj Kroacisë

Liga e Kombeve/Serie A/La Liga

Joselu çon Spanjën në finale, për duelin e madh ndaj Kroacisë

15/06/23 @ 23:53

KAMPIONI I ITALISË ZGJEDH FRANCEZIN

Napoli zyrtarizon Rudi Garcian trajner

Champions League/Serie A/Transfere

Napoli zyrtarizon Rudi Garcian trajner

15/06/23 @ 20:53

DREJT KAMPIONIT TË ITALISË

Trajneri i PSG-së do të nënshkruan me Napolin

Champions League/Serie A/Ligue 1/Transfere

Trajneri i PSG-së do të nënshkruan me Napolin

15/06/23 @ 14:20

INTER MBRON TROFEUN!

Lautaro përmbys Fiorentinën në finale, Inter fiton Kupën e Italisë

Serie A

Lautaro përmbys Fiorentinën në finale, Inter fiton Kupën e Italisë

24/05/23 @ 22:59

VENDIMI I RADHËS

Juventusit, përsëri i hiqen pikët - tash 10!

Serie A

Juventusit, përsëri i hiqen pikët - tash 10!

22/05/23 @ 21:12

HAP DREJT FINALES

Interi kreu punë shpejt ndaj Milanit!

Champions League/Serie A

Interi kreu punë shpejt ndaj Milanit!

10/05/23 @ 22:54


 
Të gjitha lajmet nga Serie A