Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan

Foto: Marca Official

Luis Enrique ‘arsyeton’ Moratan


7 July, 2021 @16:15

Përkundër asaj se shënoi golin e barazimit ndaj Italisë, mbrëmjen e kaluar, Morata është duke u kritikuar pothuajse nga të gjitha mediat spanjolle.

Portieri italian, Donnarumma i ka pritur një penallti vendimtare sulmuesit spanjoll, Morata, pritje e cila kishte dërguar Italinë në finale të “EURO-2020”.

Por, ndryshe është deklaruar menaxheri i Spanjës, Luis Enrique pas fundit të ndeshjes, i cili kishte përgëzuar Morata-n, ngase sipas menaxherit të Spanjës, ishte sulmuesi spanjoll i cili kishte probleme me muskulin e tij të këmbës.

“Morata ka patur një problem në këmbë. Ai ka treguar personalitet dhe pavarësisht problemit e ka gjuajtur penalltinë.”, shtoi Endrique pas përfundimit të ndeshjes.

“Morata ka patur një eksperiencë të vështirë përgjatë turneut, por ka qënë gjithnjë fantastik. Ka shënuar dhe ka qenë lojtar i madh.”, ka përfunduar Enrique.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani