Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KASPER HJULMAND

Njëjtë, futboll proaktiv

Foto: Herrelandsholdet/ fb

Njëjtë, futboll proaktiv


7 July, 2021 @14:47

Trajneri i Danimarkës, Kasper Hjulmand, në konferencën për shtyp para ndeshjes gjysmëfinale të EURO 2020 ndaj Anglisë ka thënë se ekipi i tij do të vazhdojë me futboll të njëjtë.

“Ne nuk do të ndërrojmë asgjë në mënyrën tonë të lojës. Pa dyshim. Do të mundohemi të bëjmë lojën tonë proaktive, aktraktive sa më shumë që mundemi dhe duke e ditur që Anglia do ta bëj të njëjtën, atëherë kush do të jetë mentalisht më mirë në momente të caktuara, do të jetë një hap përpara,” ka thënë ai.

Sa i përket asaj që Anglia është vendase në Wembley, kjo s’i ka bërë fare përshtypje strategut danez.

“Ne koncentrohemi në lojën tonë. Ajo do të mund të luhej kudo,” ka shtuar ai.

Danimarka, që doli nga Grupi B me vetëm një fitore, përgjatë rrugëtimit të saj në EURO2020 deri në gjysmëfinale kaloi Uellsin bindshëm 4-0 dhe Çekinë 2-1.

Sonte prej orës 21:00 Danimarka luan ndaj Anglisë dhe fituesi i përballjes të dielën e 11 korrikut do të luajë ndaj Italisë në finale të EUROs.

Danimarka është një herë fituese e evropianit.


RAHOVEC

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

FFK Liga e parë/Transfere

Rahoveci shton edhe 3 përforcime në ekip

07/07/21 @ 11:34

MIQËSORE

Gjilani pëson në miqësoren e parë

FFK Superliga

Gjilani pëson në miqësoren e parë

07/07/21 @ 10:42

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Evropiani

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

07/07/21 @ 08:35

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17

ITALIA - SPANJA

Penalltitë çojnë Italinë në finale

Evropiani

Penalltitë çojnë Italinë në finale

06/07/21 @ 23:47

FERENCVAROS vs PRISHTINA

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

FFK Superliga/Champions League

Në pjesë të dytë, Prishtina bie brenda 7 minutave në Budapest

06/07/21 @ 20:08

11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

INTER

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

Serie A

Kolarov vazhdon kontratën me Interin

06/07/21 @ 18:50

EURO2020

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

Evropiani

Dita 27, gjysmëfinalja e dytë

07/07/21 @ 08:35

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

Evropiani

Notat e futbollistëve: Italia - Spanja

07/07/21 @ 00:17

ITALIA - SPANJA

Penalltitë çojnë Italinë në finale

Evropiani

Penalltitë çojnë Italinë në finale

06/07/21 @ 23:47

11-SHET

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

Evropiani

Italia-Spanja, me këto 11-she përballë njëra-tjetrës

06/07/21 @ 19:35

LUIS ENRIQUE

Nuk do të ketë dominim

Evropiani/International

Nuk do të ketë dominim

06/07/21 @ 12:52

ROBERTO MANCINI

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

Evropiani/International

Do të jetë vështirë, edhe pse s’janë Belgjikë

06/07/21 @ 12:44

EURO2020

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

Evropiani

Dita 26, gjysmëfinalja e parë

06/07/21 @ 08:57

EURO 2020

Lukaku: Donnarumma është një burrë i vogël

Evropiani

Lukaku: Donnarumma është një burrë i vogël

04/07/21 @ 16:57

EURO 2020

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

Evropiani

Caktohen gjysmëfinalistët në EURO 2020

03/07/21 @ 23:33

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

Evropiani

Notat e futbollistëve: Ukraina - Anglia

03/07/21 @ 23:17


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani