Të gjitha lajmet

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin


18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë verë.

Për më tepër, goli i Ferizajit ka ardhur në minutat shtesë të ndeshjes, nga një ish lojtar i tyre, Fillonit Shaqiri (90’+3) që solli zhgënjim të madh në tribunat e intelektualëve.

TABELA AKTUALE

Sa i përket Dritës së drejtuar nga Ardian Nuhiu, përveç golit që u mungoi, ata treguan shumë në fushë. Raste të panumërta me Gilberto Fortunaton dhe Izair Eminin në sulm, ndërsa depërtime dhe mundësi të mira edhe nga Betim Haxhimusa - që nuk u konkretizuan assesi.

E kjo në fund solli rregullin e pashkruar, kur nuk shënon pëson dhe Ferizaji del me tre pikë nga përballja e parë e stinorit, për të cilën edhe Isufi deklaroi se plani ka qenë që në tre xhirot e para të kemi 3 pikë!


TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

FFK Superliga

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

18/08/19 @ 19:32

MBROJTËSI I KOSOVËS

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

18/08/19 @ 17:14

STADIUMI I QYTETIT: GJILAN

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

FFK Superliga

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:07

STADIUMI I QYTETIT

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:04

STADIUMI RIZA LUSHTA

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:00

FLAMURTARI 1-1 PRISHTINA

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

FFK Superliga

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

17/08/19 @ 19:13

LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

FFK Superliga

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

17/08/19 @ 18:59

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

FFK Superliga

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17/08/19 @ 18:54

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

LLAPI - VUSHTRRIA

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:14

BALLKANI - FERONIKELI

Ballkani për krye të tabelës, Nikli për pozitën e pestë

FFK Superliga

Ballkani për krye të tabelës, Nikli për pozitën e pestë

21/02/21 @ 09:15

LLAPI - GJILANI

Llapi kërkon fitoren e parë ndaj Gjilanit

FFK Superliga

Llapi kërkon fitoren e parë ndaj Gjilanit

21/02/21 @ 09:08

PAS NDESHJES: DRENICA - BESA

Krasniqi: Qëllimin e kishim për të fituar

FFK Superliga

Krasniqi: Qëllimin e kishim për të fituar

20/02/21 @ 18:45

KTHEHET MBROJTËSI

Ahmet Haliti kthehet nga lëndimi, i gatshëm për nesër

FFK Superliga

Ahmet Haliti kthehet nga lëndimi, i gatshëm për nesër

20/02/21 @ 18:12

PAS NDESHJES: DRITA - TREPÇA'89

Nuhiu: Kundërshtari ishte shumë i mirë në kundërsulme

FFK Superliga

Nuhiu: Kundërshtari ishte shumë i mirë në kundërsulme

20/02/21 @ 17:41

PAS NDESHJES: DRITA - TREPÇA'89

Idrizi: Fituam 3 pikë shumë të vlefshme

FFK Superliga

Idrizi: Fituam 3 pikë shumë të vlefshme

20/02/21 @ 17:26

DRENICA - BESA

Dy të fundit barazojnë, mbijetesa në rrezik

FFK Superliga

Dy të fundit barazojnë, mbijetesa në rrezik

20/02/21 @ 15:00

DRITA - TREPÇA '89

Drita mposhtet pas 4 muajve, mundësi për Ballkanin!

FFK Superliga

Drita mposhtet pas 4 muajve, mundësi për Ballkanin!

20/02/21 @ 14:54

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Drenica - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Besa

20/02/21 @ 12:36

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

20/02/21 @ 12:25


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga