Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ATLETICO

João Félix përsëri i lënduar

Foto:Google

João Félix përsëri i lënduar


13 April, 2021 @13:27

Pas lëndimit që João Félix pësoi me kombëtaren portugeze në ndeshjen kundër Luksemburgut, lojtari vazhdon të ketë probleme.

Me rikthimin nga kombëtarja ai mungoi në humbjen e Atléticos kundër Sevilla (1:0), por u rikthye kundër Real Betisit(1:1).

Portugezi luajti vetëm 48 minuta në ndeshjen e fundit pasi lëndoi kyçin e këmbës.

Ai nuk do të jetë me ekipin këtë të dielë kundër Eibar, por Simeone shpreson t`a ketë atë për ndeshjen kundër Huescas (e enjte, ora 19:00).

Félix këtë sezon përkundër mungesave ka shënuar 10 gola dhe ka dhuruar pesë asistime për ekipin.

Stafi mjekësor i “los colchoneros” shpresojnë se problemet e tij me kyçin e këmbës do të kalojnë për ndeshjen kundër Huescas.

Ky lajm do ishte mjaftë i mirë, pasi Simeones i mungon edhe sulmuesi tjetër Suarez gjithashtu i lënduar.


REAL MADRID

Sergio Ramos pozitiv në COVID-19

La Liga

Sergio Ramos pozitiv në COVID-19

13/04/21 @ 12:41

REAL MADRID

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

La Liga

Florentino Perez rizgjedhet kryetar

13/04/21 @ 11:18

KONTRATË 3-VJEÇARE

Gladbach zyrtarizon trajnerin e ri

Bundesliga/Transfere

Gladbach zyrtarizon trajnerin e ri

13/04/21 @ 11:34

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

International

Fenerbahçe vazhdon të ndjek kreun

12/04/21 @ 23:13

ROSSONERI

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

Serie A

Suspendohet dhe gjobitet Zlatan Ibrahimovic

13/04/21 @ 14:09

BITCOIN

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

Premier League

Bonuset e lojtarëve: tashmë paguhen edhe me Bitcoin!

13/04/21 @ 08:44

FORBES

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International

Skuadrat më të vlefshme në Botë, një kryesues i ri pas 16 viteve!

13/04/21 @ 07:52

MIQËSORE

Kosova U17 arrin në Sofje për ndeshjet e radhës

Përfaqësuesja

Kosova U17 arrin në Sofje për ndeshjet e radhës

12/04/21 @ 22:56

LOS BLANCOS

Reali me lajm të keq nga Mendy

La Liga

Reali me lajm të keq nga Mendy

11/05/21 @ 16:49

LA LIGA

Matematikat përfundimtare - kush do t’fitojë e kush do t’shpëtojë?

La Liga

Matematikat përfundimtare - kush do t’fitojë e kush do t’shpëtojë?

10/05/21 @ 11:00

REAL 2-2 SEVILLA

Nga penalltia në penallti - Reali komplikon titullin

La Liga

Nga penalltia në penallti - Reali komplikon titullin

09/05/21 @ 23:16

SEGUNDA

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj s’ndalet, shënon sërish për Barcelonën B

09/05/21 @ 16:08

BARCA 0-0 ATLETICO

Barcelona-Atletico, për Realin

La Liga

Barcelona-Atletico, për Realin

08/05/21 @ 18:54

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga/International/Analiza

5 për fundjavë!

07/05/21 @ 18:00

REAL MADRID

Hazard shpjegon situatën

Champions League/La Liga

Hazard shpjegon situatën

07/05/21 @ 14:24

BUNDESLIGA

Frankfurt kërkon Raúlin

Bundesliga/La Liga/Transfere

Frankfurt kërkon Raúlin

07/05/21 @ 14:04

MALAGA

Ramón Enriquez është operuar

La Liga

Ramón Enriquez është operuar

07/05/21 @ 13:58

SEGUNDA DIVISION

Raul de Tomas pozitiv me Covid-19

La Liga

Raul de Tomas pozitiv me Covid-19

07/05/21 @ 13:21


 
Të gjitha lajmet nga La Liga