Të gjitha lajmet

DHJETOR I ZJARRTË PËR LIVERPOOLIN

Kampionati Botëror i Klubeve, caktohen datat

Foto: FIFA

Kampionati Botëror i Klubeve, caktohen datat

26 July, 2019 @15:54

Kampionati Botëror i Klubeve këtë vit do të mbahet në Katar, ndërsa sot FIFA ka bërë të ditur edhe datat e ndeshjeve që do të zhvillohen prej 11 deri më 21 dhjetor 2019.

Pjesëmarrësit për vitin 2019 që dihen prej tash janë: Monterrey (Meksiko) fitues i Ligës së Kampionëve në Amerikë të Mesme, Hienghene (Kaledoni e Re) fitues i Ligës së Kampionëve në Oqeani dhe Liverpool (Angli) fitues i Ligës së Kampionëve në Evropë.

Orari i ndeshjeve, është në tabelën e mëposhtme.ORARI I NDESHJEVE:

RAUNDI I PARË

Match 1 Al Sadd SC v. Hienghène Sport (11 December)

RAUNDI I DYTË

Match 2 Team A v. Team B (14 December)

Match 3 Team C v. Team DD (14 December)

PLAYOFF PËR POZITËN 5 dhe GJ'FINALE

Match 4 Play-off for 5th place (17 December)

Match 5 CONMEBOL representatives v. winners M2 or winners M3 (17 December)

Match 6 Winners M2 or winners M3 v. Liverpool FC (18 December)

Play-off for 3rd place and final match

Match 7 Play-off for 3rd place (21 December)

Match 8 Final (21 December)

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga