Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E TURQISË

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën


18 May, 2021 @21:57

Sezoni fantastik për Besiktasin, përfundoi me 2 trofe.

Pas Superligës Turke, Besiktasi duke e mposhtur Antalyasporin me rezultat 0-2, e fitoi edhe Kupën e Turqisë.

Josef shënoi për skuadrën nga Stambolli që nga minuta e 3’, derisa epërsinë e dyfishoi Valentin Rosier në minutën e 30’.

Në pjesën e dytë nuk pati gola më dhe kështu Kupa i takoi Besiktasit.

Besiktasi gjatë historisë së tij në Kupën e Turiqsë, ka luajtur 16 finale, prej tyre 10 herë arriti të stoliset me trofe.


SHPRESAT

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë ftohet te Kosova U21

Përfaqësuesja

Portieri i skuadrës nga Liga e Parë ftohet te Kosova U21

18/05/21 @ 21:37

FRANCA

Pas 6 viteve mungesë, Benzema ftohet nga Franca!

Evropiani

Pas 6 viteve mungesë, Benzema ftohet nga Franca!

18/05/21 @ 21:14

UNITED - FULHAM

Përsëri dobët në “Old Trafford”, United s’fiton as me shikues

Premier League

Përsëri dobët në “Old Trafford”, United s’fiton as me shikues

18/05/21 @ 20:56

NGA KONFERENCA

Liria me paga deri në 2 mijë euro, kryetari fajëson lojtarët dhe stafin për dështimin

FFK Liga e parë

Liria me paga deri në 2 mijë euro, kryetari fajëson lojtarët dhe stafin për dështimin

18/05/21 @ 20:33

SHQIP në BOTË

Muriqi e Strakosha startuese, Vojvoda e Ujkani në bankë

Serie A

Muriqi e Strakosha startuese, Vojvoda e Ujkani në bankë

18/05/21 @ 20:25

MEDIA TALKS

Barcelona futet në kredi për pagat e lojtarëve

La Liga

Barcelona futet në kredi për pagat e lojtarëve

18/05/21 @ 19:22

KOSOVARE ASLLANI

Kosovarja, më e mira e muajit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kosovarja, më e mira e muajit

18/05/21 @ 18:53

SHPRESAT

Kosova U21 - Gjilani, miqësore e qershorit

Përfaqësuesja

Kosova U21 - Gjilani, miqësore e qershorit

18/05/21 @ 18:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Suedia-Sllovakia

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Suedia-Sllovakia

18/06/21 @ 17:01

SUEDIA 1-0 SLLOVAKIA

Me fitore, Suedia merr lidershipin

Evropiani/International

Me fitore, Suedia merr lidershipin

18/06/21 @ 16:46

COPA AMERICA 2021

Blick: Neymar si Xhaka

International

Blick: Neymar si Xhaka

18/06/21 @ 11:49

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Holanda-Austria

17/06/21 @ 23:16

HOLANDA 2-0 AUSTRIA

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

Evropiani/International

Holanda bindëse, siguron të tetën e finales

17/06/21 @ 22:53

UKRAINA 2-1 MAQEDONIA VERIORE

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

Evropiani/International

Pas 6 humbjeve radhazi, Ukraina arrin fitore në EURO

17/06/21 @ 16:57

DANIMARKA

Letra publike e kapitenit Kjaer

Evropiani/International

Letra publike e kapitenit Kjaer

17/06/21 @ 15:00

PAS SULMIT

Erikseni në operim, do të ketë ICD

Evropiani/Serie A/International

Erikseni në operim, do të ketë ICD

17/06/21 @ 12:06

TRANSFERI

Bujar Shabani kalon te Shkupi

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Bujar Shabani kalon te Shkupi

17/06/21 @ 11:01

ROBERTO MANCINI

I detyruam të gabojnë

Evropiani/International

I detyruam të gabojnë

16/06/21 @ 23:30


 
Të gjitha lajmet nga International