Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TOTTENHAM 2-0 DINAMO ZAGREB

Kastrati krijon ndaj Spurs, Kane për fitore

Foto: Spurs/fb

Kastrati krijon ndaj Spurs, Kane për fitore


11 March, 2021 @22:58

Reprezentuesi i Kosovës, Lirim Kastrati, ka qenë në fushë për afro 30-minuta në përballje ndaj Tottenhamit sonte, derisa ekipi i tij Dinamo Zagreb është mposhtur në Londër 2-0 [Kane 25, 70].

Lirimi, që pritet të jetë në listën e Bernard Challandesit për ndeshjet e Kosovës në fund të këtij muaji, ka pasur një rast të mirë në minutën e 75 të ndeshjes, kur provoi të shënonte në shtyllën e largët, por ka qenë mbrojtësi Ben Davies që ka shpëtuar portën e vendasve.

Tottenham i Jose Mourinhos me fitore ndaj Dinamos ka bërë një hap të mirë drejt sigurimit të çerekfinales së Europa Ligës. Derisa javën që vjen, skuadrat ndeshen në Zagreb, kurse Dinamoja ku luan Kastrati do të duhet të fitojë minimalisht me 3-0 për të kërkuar kualifikimin.


CAKTOHEN FINALISTËT

Liqeni befason Prishtinën, arrin finalen

Futsall Superliga

Liqeni befason Prishtinën, arrin finalen

11/03/21 @ 22:30

FFK

Kosova, Shqipëria, Italia dhe Maqedonia Veriore dakordohen për bashkëpunim

FFK Superliga

Kosova, Shqipëria, Italia dhe Maqedonia Veriore dakordohen për bashkëpunim

11/03/21 @ 22:13

TALENTI KOSOVAR

Krasniqi nënshkruan kontratën e re

International/Sportistë shqiptarë në botë

Krasniqi nënshkruan kontratën e re

11/03/21 @ 21:51

KOSOVA U21

Emër i ri te dardanët, 21-vjeçari lë Italinë për Kosovën!

Përfaqësuesja

Emër i ri te dardanët, 21-vjeçari lë Italinë për Kosovën!

11/03/21 @ 21:32

MANCHESTER UNITED - MILAN

Kjaer në fund, Milan kthehet me epërsi në Itali

Europa League

Kjaer në fund, Milan kthehet me epërsi në Itali

11/03/21 @ 20:50

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59

ARSENAL

Aubameyang ka humbur katër kilogram

Europa League/Premier League

Aubameyang ka humbur katër kilogram

06/05/21 @ 15:03

JOSE MOURINHO

Perandori i ri i Romës

Europa League/Serie A

Perandori i ri i Romës

05/05/21 @ 09:58

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Europa League/Premier League/Serie A/La Liga

Mbi 9 mijë tifozë në finale

04/05/21 @ 00:26

MEDIA TALK

Roma pas Van de Beek

Europa League/Premier League/Serie A/Transfere

Roma pas Van de Beek

03/05/21 @ 13:34

VILLARREAL - ROMA

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

Europa League

Pepe mban gjallë Arsenalin, finalisti vendoset në Londër

29/04/21 @ 23:11

UNITED - ROMA

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

Europa League

United zgjohet në pjesën e dytë, i afrohet finales

29/04/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League