Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BIE EDHE EKIPI I FUNDIT

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

Foto: premierleague.com

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit


10 May, 2021 @23:03

Tashmë dilema nuk ka dhe tri ekipet e rëna nga Premier League 2020/21 janë kompletuar. Pas Sheffield Unitedit dhe West Bromwichit, është Fulham që nuk ka arritur të mbijetojë në elitë të futbollit anglez, pasi që sonte u mposht nga Burnley 0-2 në shtëpi.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, Burnley me këtë fitore ka siguruar PremierLigën për të gjashtin stinor radhazi dhe lufta e tyre gjithnjë e më shumë po admirohet për mënyrën e mbijetesës në ligën më të fortë - pa yje në ekip.

Ndeshja u zgjidh në 10 minutat e fundit të pjesës së parë, kur Ashley Westwood (35) e më pas edhe Chris Wood (44) shënuan për fitoren e mysafirëve, për të lënë ekipin e Scott Parkerit - jashtë Premier League.


MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

TOMORI

Milani i gatshëm ta blejë Tomorin

Serie A

Milani i gatshëm ta blejë Tomorin

10/05/21 @ 18:42

SKRINIAR

Skriniar dëshiron të qëndrojë tek Interi për një qëllim

Serie A

Skriniar dëshiron të qëndrojë tek Interi për një qëllim

10/05/21 @ 18:30

BAYERN

Mbyllet stinori për lojtarin e Bayernit

Bundesliga

Mbyllet stinori për lojtarin e Bayernit

10/05/21 @ 18:25

MEDIA TALKS

Fiorentina në bisedime me Gattuson

Serie A

Fiorentina në bisedime me Gattuson

10/05/21 @ 18:19

JADON SANCHO

Sancho në radar të gjigandit gjerman

Bundesliga/Transfere

Sancho në radar të gjigandit gjerman

10/05/21 @ 18:18

EURO 2020

Verratti i gatshëm për Euro 2020

Evropiani

Verratti i gatshëm për Euro 2020

10/05/21 @ 18:07

TRANSFER

Vëllai i Bersant Celinës transferohet në një skuadër të re

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Vëllai i Bersant Celinës transferohet në një skuadër të re

10/05/21 @ 17:57

PAS MË SE 2 DEKADASH

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Rikthim në Serie A pas 23 viteve

10/05/21 @ 17:01

CAVANI

Cavani edhe një vit?

Premier League

Cavani edhe një vit?

10/05/21 @ 15:59

ARSENAL 3-1 WBA

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

Premier League

Arsenal bën detyrën, mbetet në lojë për një vend në Evropë

09/05/21 @ 22:26

ASTON VILLA 1-3 UNITED

Manchester United përforcon pozitën e dytë

Premier League

Manchester United përforcon pozitën e dytë

09/05/21 @ 17:10

MEDIA TALK

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

Premier League

Kroenke duhet të shpenzojë, para se të bëhet më e madhe margjina

09/05/21 @ 13:59

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

LIVERPOOL 2-0 SOUTHAMPTON

6 pikë larg, kampioni s’gabon

Premier League

6 pikë larg, kampioni s’gabon

08/05/21 @ 23:24

CITY 1-2 CHELSEA

Chelsea shtyen festën e Cityt

Premier League

Chelsea shtyen festën e Cityt

08/05/21 @ 20:17

SHEFFIELD UNITED 0-2 CRYSTAL PALACE

Crystal Palace vulos PremierLigën

Premier League

Crystal Palace vulos PremierLigën

08/05/21 @ 19:01

LEEDS 3-1 TOTTENHAM

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

Premier League

Humb Tottenham, largohet nga zona e Ligës së Kampionëve

08/05/21 @ 16:34

LEICESTER 2-4 NEWCASTLE

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

Premier League

Humb Leicester, rrezikon Ligën e Kampionëve

07/05/21 @ 23:47


 
Të gjitha lajmet nga Premier League