Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Kosova U19 e nis me barazim

FFK

Kosova U19 e nis me barazim

10 October, 2018 @18:33

Përfaqësuesja U19 e Kosovës e ka filluar me barazim aventurën e saj në kualifikimet për Kampionatin Europian.

Të përzgjedhurit e trajnerit Ramiz Krasniqit, luajtën pa gola në përballjen me Austrinë, në ndeshjen e zhvilluar në Budapest të Hungarisë.

Ndeshjen e radhës Kosova e luan pas tri ditësh kundër përfaqësueses së Hungarisë.Formacioni startues (4-3-3)

Flamur Gashi; Art Maloku, Leonat Vitija, Albion Pllana, Loti Celina (C); Kreshnik Krasniqi, Gentrit Limani, Ilir Krasniqi; Altrim Pajazit, Max Rugova, Bleart Tolaj

PREZANTOHET STADIUMI

Sa ulëse e çka tjetër? Detajet e planit të stadiumit kombëtar

14 June, 2019 @14:01

Sot në muzeun e Kosovës u bë prezantimi i projektit për stadiumin e ri të Kosovës, që pritet të ndërtohet.…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

NGA TAKIMI

Nesër prezantohet stadiumi i ri

13 June, 2019 @14:48

Pas një takimi të krerëve të Federatës së Futbollit të Kosovës me kryesuesin e Ministrisë së Sportit të Kosovës, është…

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi. Njeriu që…

KOSOVA U21 - TURQIA U21

Çfarë ekipi! Kosova U21 lidere e Grupit

11 June, 2019 @21:46

Me fitore të thellë me një lojë të mrekullueshme, Kosova U21 e drejtuar nga Rafet Prekazi dhe ndihmësi i tij…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja