Të gjitha lajmet

KOSOVA NË ELITE ROUND

Kosova U19 me sukses historik

Kosova U19 me sukses historik

9 October, 2017 @15:22

Kosova
Lituania
Kosova 3 : 0 Lituania
Kryeziu 27,48(p); Limani 50

Stadiumi: Bürgerau, Saalfelden (AUT)

Futbollistët e Kosovës U19 kanë arritur sukses historik, duke kaluar raundin parakualifikues për Kampionatin Europian “Finlanda 2018”.

FORMACIONI STARTUES I KOSOVËS

Djemtë e drejtuar nga Ramiz Krasniqi, kanë mposhtur në ndeshjen vendimtare sot të Grupit 6, Lituaninë, 3-0, për të siguruar 6 pikë dhe për të ecur për në Elite Round të UEFA-së për këto grupmposha, ku luhen në pranverë.

Leotrim Kryeziu ka shënuar dy golat e para të Kosovës, ndërsa Gentrit Limani ka shënuar të tretën, për të rehatuar shtabin teknik dhe bashkëlojtarët si dhe për të sjellë gëzimin e madh gjithandej.

ELITE ROUND

Tash, në Elite Round, që zhvillohet në pranverën e vitit të ardhshëm, Kosova do të futet në grup me të kualifikuarit tjerë dhe përfaqësueset elite të Europës.

Krijohen 7 grupe, me nga 4 skuadra, ku vetëm fituesit e grupeve shkojnë në Kampionatin Europian “Finlanda 2018”.  Shorti për Elite Round mbahet më 6 dhjetor të këtij viti në Nyon të Zvicrës.

 TABELA PËRFUNDIMTARE E GRUPIT 6:

1 Austria U19 3 ndeshje 9 pikë kualifikohet
2 Kosova U19 3 ndeshje 6 pikë kualifikohet
3 Izraeli U19 3 ndeshje 4 pikë eliminohet
4 Lituania U19 3 ndeshje 0 pikë eliminohet


PARA DUELIT

U19: Kosova - Lituania, 11-shet e para

9 October, 2017 @13:02

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes vendimtare për kualifikim të Kosovës U19 në kuadër të Grupit 6 në parakualifikime…

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 October, 2017 @12:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë të fundit si trajner i Kosovës në ndeshje zyrtare, sonte…

GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 October, 2017 @22:48

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen e ekipit që ka prerë biletën direkt për…

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 October, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe Shkëndijës është caktuar të luhet të më 14 tetor, për…

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 October, 2017 @19:59

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar në takimin ndaj Sllovenisë dhe kështu e ka…

GRUPI E

Polonia siguron Botërorin, Danimarka e dyta

8 October, 2017 @19:55

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Me fitoren e sotnme ndaj Malit të Zi, Polonia e ka siguruar plasmanin…

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Vushtrria gabon, humb mundësinë për ngjitje

Foto: KF Vushtrria

8 October, 2017 @17:31

Pas humbjes së Ballkanit dje, mundësinë për t’u ngjitur në vendin e dytë nuk e ka shfrytëzuar skuadra e Vushtrrisë. …

DUKAGJINI-KEK

Visar Sahiti vendos, KEK-u ngrit epërsinë

8 October, 2017 @17:25

Në një xhiro kur të tre ndjekësit kanë humbur pikë, nuk kanë shënuar fitore, KEK-u ka dalë fitues i shumëfishtë…

NGA KONFERENCA E CHRISTIAN PANUCCIT

Panucci: Së pari loja, pastaj rezultati

8 October, 2017 @17:15

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka mbajtur sot konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme ndaj Italisë. Ai…

MAIN ROUND

Liburni kupton kundërshtarët për ‘Main Round’

8 October, 2017 @16:21

Pas suksesit në fazën e parë të UEFA Futsal Cup, klubi i Liburnit gjatë muajit tetor do të udhëtojë në…

ORARI I NDESHJEVE

Caktohet orari i ndeshjeve kualifikuese për Kosovën U21

11 December, 2018 @21:48

Është caktuar orari i ndeshjeve kualifikuese për përfaqësuesen e Kosovës U21, në kuadër të Kampionatit Evropian 2021. Ndeshja e parë…

SHORTI I UEFAs

KosovaU21 në grup me ShqipërinëU21

11 December, 2018 @11:23

Është hedhur shorti për grupet kualifikuese drejt EURO 2021 U21, në zyret e UEFA-së sot, ndërsa Kosova U21 ka rënë…

ANALIZË

Euro2020 shorti – Analizë

8 December, 2018 @21:22

Kam dashur një tjetër short për Kosovën në këto kualifikime për Euro2020. Polonia, Austria, Izraeli, Estonia, dhe San Marino ishin…

KOSOVA U17/ U19

Caktohen kundërshtarët e Kosovës U17 dhe U19 për kualifikime të Evropianit

6 December, 2018 @12:18

Sot në Nyon të Zvicrës është bërë tërheqja e shortit për grupmoshat U17 dhe U19 në futboll në kuadër të…

MEDIA TALK

Uellsi provon miqësore me Kosovën?!

6 December, 2018 @0:18

Kosova para se të nis kampanjën kualifikuese për EURO 2020, ka ditë të lirë për miqësore. Njëjtë, në këtë…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja