Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA U21

Kosova U21 e pafuqishme për Çekinë U21

Foto: FFK

Kosova U21 e pafuqishme për Çekinë U21


12 October, 2021 @19:49

Për herën e dytë brenda pak ditëve, Çekia U21 ka arritur ta mposhtë Kosovën U21 në grupin kualifikues G drejt Kampionatit Evropian.

Ndeshja e sontme përfundoi 3-0 për çekët, për të cilët golat u shënuan nga Sejk (10’), Gabriel (38’) dhe Fila (57’).

FORMACIONET STARTUESE

Pas 4 ndeshjeve të luajtura, Kosova ndodhet e parafundit në grup me 1 fitore e 3 humbje, kurse Çekia i prin grupit me 12 pikë, 3 më shumë se Shqipëria e vendit të dytë. Anglia, me një ndeshje më pak, ndodhet e treta me 7 pikë, e më pas vijnë Sllovenia (4 pikë), Kosova (3 pikë) e Andorra (0 pikë).

Ndeshjen e ardhshme në këtë grup Kosova U21 e luan ndaj Shqipërisë U21 më 16 nëntor.


MANCHESTER UNITED

Probleme për United, Varane mungon disa javë

Champions League/Premier League

Probleme për United, Varane mungon disa javë

12/10/21 @ 17:39

KOSOVA U17

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

Kosova/International

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

12/10/21 @ 17:30

KOSOVA U19

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

Kosova/International

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

12/10/21 @ 16:58

KOSOVA U21

Çekia U21 - Kosova U21, formacionet startuese

Kosova/International

Çekia U21 - Kosova U21, formacionet startuese

12/10/21 @ 16:42

SHQIPËRI - POLONI

Shqipëri - Poloni, Shqipërisë i shtohet edhe një mungesë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëri - Poloni, Shqipërisë i shtohet edhe një mungesë

12/10/21 @ 15:34

QATAR 2022

Qatar 2022, si funksionon Play Off-i?

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Qatar 2022, si funksionon Play Off-i?

12/10/21 @ 15:15

FSHF

Shqipëri - Poloni, njoftim për shikuesit

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Shqipëri - Poloni, njoftim për shikuesit

12/10/21 @ 14:08

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

13/10/21 @ 11:13

KOSOVA - GJEORGJIA

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Challandes: Luajtëm mirë, prandaj jam i zhgënjyer

12/10/21 @ 23:13

KOSOVA - GJEORGJIA

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Humbje nga Gjeorgjia, Kosova e fundit në grup

12/10/21 @ 22:39

KOSOVA

Muharrem Sahiti konfirmon miqësoren e muajit të ardhshëm

Kosova/International

Muharrem Sahiti konfirmon miqësoren e muajit të ardhshëm

12/10/21 @ 20:32

KOSOVA - GJEORGJIA

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova - Gjeorgjia, 11-shet startuese

12/10/21 @ 19:25

KOSOVA U17

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

Kosova/International

Kosova U17 fiton, kalon në Elite Round

12/10/21 @ 17:30

KOSOVA U19

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

Kosova/International

Edhe një humbje, Kosova U19 përfundon grupin pa pikë

12/10/21 @ 16:58

KOSOVA U21

Çekia U21 - Kosova U21, formacionet startuese

Kosova/International

Çekia U21 - Kosova U21, formacionet startuese

12/10/21 @ 16:42

KOSOVA U17

Kosova U17 - Ishujt Faroe U17, formacionet startuese

Kosova/International

Kosova U17 - Ishujt Faroe U17, formacionet startuese

12/10/21 @ 13:59

KOSOVA U19

Kosova U19 - Uellsi U19, formacionet startuese

Kosova/International

Kosova U19 - Uellsi U19, formacionet startuese

12/10/21 @ 13:52


 
Të gjitha lajmet nga Kosova