Të gjitha lajmet

ZYRTARE

Leicester zyrtarizon Rodgersin

Foto: LCFC

Leicester zyrtarizon Rodgersin

26 February, 2019 @20:06

Brendan Rodgers që nga sot është zyrtarisht trajner i Leicester Cityt.

Pas shkarkimit të Claude Puel, Leicester City sot ka arritur marrëveshje me trajnerin Brendan Rodgers, i cili deri më sot ishte pjesë e Celticut në Skoci, skuadër më të cilën ai fitoi plot 7 trofe për 2 sezone e gjysmë si dhe ishte në rrugë të mirë për ta fituar kampionatin skocez edhe këtë sezon.

TABELA AKTUALE

Kontrata e trajnerit nga Irlanda Veriore vlen deri në qershor të vitit 2022, ndërsa kjo nuk do të jetë aventura e tij e parë si trajner në Angli. Rodgers më herët në karrierë ka drejtuar të rinjtë e Chelseat, si dhe skuadrat seniore të Watfordit, Readingut, Swanseat dhe Liverpoolit. Madje, me këtë të fundit Rodgers ishte shumë pranë titullit kampion në sezonin 2013/2014.

Leicesteri momentalisht ndodhet në vendin e 13 në tabelë, një pozitë që nuk përkon aspak me kualitetin e lojtarëve që kjo skuadër posedon.

Sa i përket Celticut, zëvendësues i Rodgersit te skuadra skoceze do të jetë Neil Lennon.

BRENDAN RODGERS

Rikthimi në Premier League

26 February, 2019 @18:08

Trajneri i Celticut Brendan Rodgers është pranë rikthimit në Premier League. Ashtu siç u paralajmërua më parë, Rodgers duket se…

CHELSEA

Dënohet Kepa Arrizabalaga

26 February, 2019 @7:59

Rekord-transferi i Chelseat, Kepa Arrizabalaga, që erdhi në verë nga Athletic Bilbao për 71 milionë funta në Stamford Bridge, është…

PAS 2 XHIROVE PRANVERORE

Liria dhe KEK-u, të vetmet pa pikë në pranverë

Foto: FCPrishtina/fb

25 February, 2019 @21:57

Pas vetëm dy xhirove të zhvilluara në stinorin pranveror të Superligës, Liria dhe KEK-u janë skuadrat që ende nuk kanë…

BESIKTAS - FENERBAHÇE

6 gola në derbin me dy fytyra

Foto: NTVSpor

25 February, 2019 @21:18

Derbi i xhiros në Turqi ka kaluar si derbi i vërtetë. Besiktas që po kërkon titullin kampion dhe Fenerbahçe që…

TOP TEAM OF THE WEEKEND

Zeneli në 11-shen më të mirë evropiane

25 February, 2019 @15:40

Futbollisti më i mirë i Kosovës, Arbër Zeneli, është futur në 11-shen më të mirë evropiane këtë fundjavë nga Gazzetta…

LEICESTER CITY

Kush do ta zëvendësojë?

25 February, 2019 @11:39

Leicester City ditë më parë shkarkoi trajnerin francez të ekipit, Claude Puel. Ish kampioni i Premier Ligës, pësoi disfatë…

CARABAO CUP

Penalltitë vendosin, Muriç fiton trofeun e parë me Cityn

Foto: Sky Sports

24 February, 2019 @20:19

Manchester City është fitues i Carabao Cup për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi me penallti ndaj…

BRENDAN RODGERS

Rikthimi në Premier League

26 February, 2019 @18:08

Trajneri i Celticut Brendan Rodgers është pranë rikthimit në Premier League. Ashtu siç u paralajmërua më parë, Rodgers duket se…

CHELSEA

Dënohet Kepa Arrizabalaga

26 February, 2019 @7:59

Rekord-transferi i Chelseat, Kepa Arrizabalaga, që erdhi në verë nga Athletic Bilbao për 71 milionë funta në Stamford Bridge, është…

LEICESTER CITY

Kush do ta zëvendësojë?

25 February, 2019 @11:39

Leicester City ditë më parë shkarkoi trajnerin francez të ekipit, Claude Puel. Ish kampioni i Premier Ligës, pësoi disfatë…

CARABAO CUP

Penalltitë vendosin, Muriç fiton trofeun e parë me Cityn

Foto: Sky Sports

24 February, 2019 @20:19

Manchester City është fitues i Carabao Cup për sezonin 2018/2019! Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi me penallti ndaj…

UNITED - LIVERPOOL

Derbi i lëndimeve, pa gola

24 February, 2019 @17:10

Pa gola ka përfunduar derbi më i madh anglez mes Manchester Unitedit dhe Liverpoolit në ‘Old Trafford’. Skuadrat në fjalë…

Të gjitha lajmet nga Premier League