Të gjitha lajmet

TOP TEAM OF THE WEEKEND

Zeneli në 11-shen më të mirë evropiane

Zeneli në 11-shen më të mirë evropiane

25 February, 2019 @15:40

Futbollisti më i mirë i Kosovës, Arbër Zeneli, është futur në 11-shen më të mirë evropiane këtë fundjavë nga Gazzetta Dello Sport e Italisë.

Zeneli ka gjetur vend në skuadrën më të mirë të fundjavës, pas paraqitjes së tij fantastike me Reimsin në Francë.

Zeneli shënoi golin e parë të tij me Reimsin këtë fundjavë nga penalltia, por paraqitja e tij e futi në këtë 11-she të futbollistëve që shkëlqyen përgjatë fundjavës, mes të cilëve janë edhe superyjet e futbollit botëror si Lionel Messi dhe Kylian Mbappe.

Gazetta dello Sport

SA KUSHTON?

Rize ia vë çmimin Vedat Muriqit

TOPSPORTI/ A. P.

3 June, 2019 @18:40

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, i cili po kërkohet nga dy ekipet e mëdha turke dhe dy nga…

MEDIA TALK

Mbi dyfishin e rrogës për të lënë Juventusin

2 June, 2019 @15:50

Njëra ndër spekulimet më shokuese vjen nga Calciomercato, që bën të ditur se Paris St Germain është i gatshëm t’i…

MBAYE NIANG

Ish lojtari i Milanit, përfundon në Rennais

30 May, 2019 @13:53

Skuadra e Stade Rennais zyrtarisht sot ka nënshkruar kontratë me sulmuesin Mbaye Niang, ku këtë stinor ishte si huazim nga…

MESFUSHORI I LILLE

Arton Zekaj vesh fanellën e Kosovës

Fotot: FFK

27 May, 2019 @13:12

Futbollisti për të cilin Serbia krijoi pengesa që të veshë fanellën e Kosovës, Arton Zekaj, sot për herë të parë…

PARIS ST GERMAIN

I besojnë

26 May, 2019 @10:16

Trajneri aktual i Paris St Germainit, Thomas Tuchel, ka vazhduar kontratën e tij me klubin parisien deri më 30 qershor…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1