Të gjitha lajmet

BRENDAN RODGERS

Rikthimi në Premier League

Rikthimi në Premier League

26 February, 2019 @18:08

Trajneri i Celticut Brendan Rodgers është pranë rikthimit në Premier League. Ashtu siç u paralajmërua më parë, Rodgers duket se është jashtëzakonisht i interesuar për rikthim dhe oferta e Leicester Cityt duket të jetë bindëse për trajnerin.

Celtic është tetë pikë mbi Rangersin në elitën skoceze dhe është afër sigurimit të titullit të tetë kampion radhazi.

Neil Lennon pritet të merr drejtimin e Celticut deri në fund të stinorit, ndërsa Rodgers ka nisur bisedimet me ish kampionët anglezë, Leicester, të cilët ditë më parë shkarkuan trajnerin e deritashëm të skuadrës, Claude Puel.

Rodgers 46 vjeç bëri emër si trajner i Swanseat, prej ku mori drejtimin e Liverpoolit.

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17 August, 2019 @15:23

Pas fitores ndaj Newcastle fundjavën e kaluar, Arsenali me fitore e ka mbyllur edhe xhiron e dytë të Premier Leagues. …

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16 August, 2019 @22:46

Skuadra e reprezentuesit të Kosovës Florent Hadërgjonaj, Huddersfield Town, ende nuk ka shijuar fitore në stinorin e ri të Championship,…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

2019/2020

Premier League 2019/2020 - Parashikim

9 August, 2019 @12:22

200 milionë euro ka shpenzuar Pep Guardiola nga ardhja e tij për të sjellë vetëm mbrojtës të djathtë. Tani me…

ZYRTARE

Carroll rikthehet te Newcastle

8 August, 2019 @18:35

Andy Carroll rikthehet tek Newcastle! Sulmuesi Andy Carroll pas tetë vitesh rikthehet në Newcastle. Ai ka nënshkruar kontratë një vjeçare…

Të gjitha lajmet nga Premier League