Të gjitha lajmet

TURNEU MEMORIAL "ADEM JASHARI"

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

Fotot: KFLiburni/fb

Liburni mposht Prishtinën 01 fiton turneun Adem Jashari

5 March, 2020 @23:50

Liburni i Gjakovës ka arritur që të mposht me rezultat të thellë Prishtinën 01 në finale të turneun memorial Adem Jashari të zhvilluar sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

Skuadra gjakovare ka shënuar fitore 5-1 (2-1) ndaj prishtinasve, të cilët kishin fituar Kupën e Kosovës në muajin e kaluar.

Liburni

Kështu Liburni triumfoi, ndërsa Prishtina 01 u desht të kënaqej me vendin e dytë. E në përballjen për vendin e tretë Shkupi mposhti Ulqinin 6-3.

Përveç medaljeve dhe trofeut, te Liburni Alfred Prenqi u shpall portieri i turneut, ndërsa Halim Selmanaj lojtari më i mirë i turneut.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga