Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta


11 May, 2021 @16:57

Nesër nga ora 20:45, do të luhet finalja e Kupës së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinën, në mes të Dukagjinit dhe Llapit.

Kjo përballje do të sjellë një fitues të ri pasluftës të Kupës së Kosovës.

Në 20 vitet e fundit më së shumti këtë trofe ka fituar Prishtina, gjithsej 5 herë, derisa trajneri që ka fituar më së shumti këtë trofe është Bylbyl Sokoli 4 herë.

Sokoli 4 titujt i ka fituar rresht me 4 skuadra të ndryshme, 2001 Drita, 2002 Besiana, 2003 KEK-u dhe 2004 Kosova (Prishtinë).

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta:

Gjilani – 2000
Drita - 2001
Besiana – 2002
Keku – 2003
Kosova (Prishtinë)
Besa – 2005
Prishtina – 2006
Liria – 2007
Vellaznimi – 2008
Hysi – 2009
Liria – 2010
Besa – 2011
Trepça 89 – 2012
Prishtina – 2013
Feronikeli – 2014
Feronikeli – 2015
Prishtina – 2016
Besa -  2017
Prishtina – 2018
Feronikeli – 2019
Prishtina - 2020
2021 ?


LOS BLANCOS

Reali me lajm të keq nga Mendy

La Liga

Reali me lajm të keq nga Mendy

11/05/21 @ 16:49

BUFFON

Përfundimi i një epoke

Serie A

Përfundimi i një epoke

11/05/21 @ 16:44

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24

DORTMUND

I gatshëm për kontratë të re

Bundesliga

I gatshëm për kontratë të re

11/05/21 @ 15:22

MILAN

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

Serie A

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

11/05/21 @ 12:15

BIE EDHE EKIPI I FUNDIT

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

Premier League

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

10/05/21 @ 23:03

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:30

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës