Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës

FOTO / LLAPI

Rrugëtimi i Llapit drejt finales së Kupës


11 May, 2021 @16:30

Dukagjini e Llapi nesër do të kërkojnë Kupën e Kosovës, finalja e së cilës zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20:45.

Si erdhi Llapi deri në finale?

Llapi në 1/16 e finales e eliminoi Onixin me rezultat 2-4, kurse në 1/8 e finales e mposhti njërën ndër skuadrat favorite Ballkanin, pas penalltive (4-3).

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Në çerekfinale Llapi ka triumfuar ndaj Trepçës’89 me rezultat 1-2, derisa në gjysmëfinale e eliminoi Prishtinën, duke e mposhtur në ndeshjen e parë me rezultat 2-3,

kurse ndeshja e dytë përfundoi me rezultat 2-2.

Llapi deri në finale erdhi duke fitur 4 ndeshje e një barazim. Skuadra nga Podujeva ka shënuar 15 gola dhe ka pësuar 10 gola.

Fituesi i Kupës së Kosovës shkon në fazën kualifikuese të UEFA Conference League sezonin e ardhshëm.


KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24

DORTMUND

I gatshëm për kontratë të re

Bundesliga

I gatshëm për kontratë të re

11/05/21 @ 15:22

MILAN

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

Serie A

Milani prezenton fanellat për stinorin 2021/22

11/05/21 @ 12:15

BIE EDHE EKIPI I FUNDIT

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

Premier League

Kompletohen të rënit nga PremierLiga, 3 xhiro para fundit të stinorit

10/05/21 @ 23:03

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

PAS DEKLARATAVE

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Për deklaratë, gjobë për Dallkun

20/05/21 @ 12:26

KUPA E KOSOVËS

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

Kupa e Kosovës

Dominimi vazhdon, KFF Mitrovica fiton Kupën e Kosovës

19/05/21 @ 19:03

KUPA E KOSOVËS

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

Kupa e Kosovës

Caktohet orari i finales së Kupës në konkurrencën e grave

17/05/21 @ 20:35

PAS TRIUMFIT

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Batatina: Asnjë trofe s’do të jetë më interesant

13/05/21 @ 00:18

PAS NDESHJES

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dallku: Krenar me ekipin, rezerva në referim

13/05/21 @ 00:07

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës i takon Llapit, finalen e vendosin penalltitë

12/05/21 @ 23:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

Kupa e Kosovës

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Llapi

12/05/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Caktohen gjyqtarët e finales së Kupës

12/05/21 @ 11:30

STATS

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

Kupa e Kosovës

Lista e fituesve të Kupës së Kosovës që nga paslufta

11/05/21 @ 16:57

KUPA E KOSOVËS

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

Kupa e Kosovës

Rrugëtimi i Dukagjinit drejt finales së Kupës

11/05/21 @ 16:24


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës