Të gjitha lajmet
{embed="/menu"}

LISTA

Lista e Kosovës ndaj Danimarkës e Bullgarisë

Lista e Kosovës ndaj Danimarkës e Bullgarisë

14 March, 2019 @15:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar ftesat për 24 futbollistë që do të paraqiten për Kosovën në përballje ndaj Danimarkës dhe Bullgarisë në ditët në vijim.

Kosova do të jetë nikoqire e Danimarkës më 21 mars, ndërsa e Bullgarisë më 25 mars. Me Danimarkën do të jetë test miqësor, ndërsa me Bullgarinë ndeshje e parë e Kosovës në histori për kualifikime drejt një Evropiani.

Bersant Celina është rikthyer në përfaqësuese pas paraqitjeve të mira te Sëansea, ndërsa Florent Hasani ka marrë ftesën e parë në reprezentacionin senior dhe mund të debutojë.

Kështu, në listën e reprezentacionit të Kosovës janë thirrë:

PORTIERË: Samir Ujkani (Caykur Rizespor), Arijanet Muric (Manchester City), Visar Bekaj (Prishtina).

MBROJTËS: Amir Rrahmani (Dinamo Zagreb), Fidan Aliti (Kalmar), Mërgim Vojvoda (Royal Excel Mouscron), Leart Paqarada (Sandhausen), Arbenit Xhemajli (Neuchatel Xamax), Mirlind Kryeziu (Zurich), Idriz Voca (Luzern).

MESFUSHORË dhe SULMUES: Benjamin Kololli (Zurich), Herolind Shala (Valerenga), Hekuran Kryeziu (Zurich), Besar Halimi (Brondby), Valon Berisha (Lazio), Bersant Celina (Swansea City), Bernard Berisha (Akhamt Grozny), Arbër Zeneli (Reims), Edon Zhegrova (Basel), Lirim Kastrati (Lokomotiva Zagreb), Florent Hasani (Diosgyori), Milot Rashica (Werber Bremen), Vedat Muriqi (Caykur Rizespor) dhe Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday).

a

XHIRO XX

Orari i ndeshjeve në Ligën e parë (XX)

14 March, 2019 @14:09

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e 20, në Ligën e parë të Kosovës në futboll.  Orari i ndeshjeve të fundjavës: …

REAL MADRID

Real Madrid zyrtarizon përforcimin e ri

14 March, 2019 @14:01

Gjigandi spanjoll, Real Madrid, ka zytarizuar përforcimin e ri të skuadrës nën drejtimin e trajnerit Zinedine Zidane. a

LISTA

Lista e Kosovës ndaj Danimarkës e Bullgarisë

14 March, 2019 @15:01

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, ka publikuar ftesat për 24 futbollistë që do të paraqiten për Kosovën në përballje ndaj…

LISTA E PANUCCIT

Kuqezinjtë gati për Turqinë e Andorrën

14 March, 2019 @13:30

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listen e futbollistëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit H për EURO…

BARCELONA - LYON

2 gola, 2 asistime nga Messi, Barcelona 5

13 March, 2019 @23:16

Barcelona heshti në ndeshjen e parë kundër Lyonit (0-0), por zhurma e saj u ndëgjua në Camp Nou, duke e…

BAYERN MUNCHEN - LIVERPOOL

3 skuadrave angleze i shtohet edhe Liverpooli

13 March, 2019 @23:07

Liverpooli arriti ta mposht Bayern Munchenin me rezultat 1-3, për t’u bërë skuadra e katërt angleze në çerekfinale të Ligës…

MANCHESTER CITY - SCHALKE

7she e Cityt për demolim

Foto: UCL/fb

12 March, 2019 @23:08

Manchester City ka demoluar Schalken në ndeshjen e kthimit të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve sonte, duke…

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO…

JAVA 23

Orari i ndeshjeve në Superligë (XXIII)

12 March, 2019 @18:08

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e parë e fazës së tretë të Superligës së Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE Orari…

LISTA E PANUCCIT

Kuqezinjtë gati për Turqinë e Andorrën

14 March, 2019 @13:30

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci ka publikuar listen e futbollistëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit H për EURO…

SELEKTORI BULLGAR PUBLIKON FTESAT

Bullgaria publikon listën për ndeshje ndaj Kosovës

Foto: Bulgarian FA/Official

12 March, 2019 @20:22

Selektori i Bullgarisë, Petr Hubchev, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për përballjet kualifikuese të Grupit A për EURO…

BILETAT ONLINE

VIP-at s’po blejnë bileta

TOPSPORTI/ A. P.

12 March, 2019 @15:11

Pas vetëm 24 orëve, tashmë bileta për ndeshjen Kosova - Bullgaria që zhvillohet në Fadil Vokrri të Prishtinës, nuk ka.…

BILETAT FLUTUROJNË

Vetëm VIP dhe Jug, për Kosovë-Bullgari

11 March, 2019 @18:28

Brenda tre orëve të fundit prej se u hodhën në shitje biletat për përballjen e parë kualifikuese të Kosovës ndaj…

ONLINE SALES

Biletat po shiten ‘si hallvë’

TOPSPORTI/ A. P.

8 March, 2019 @15:57

Biletat me çmim prej 15 eurove duket të jenë më të shiturat deri tani për ndeshjet e Kosovës ndaj Danimarkës…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020