Të gjitha lajmet

LISTA E TURQISË

Lista e Turqisë ndaj Shqipërisë dhe Francës

Lista e Turqisë ndaj Shqipërisë dhe Francës

5 October, 2019 @9:49

Një nga kundërshtarët e Shqipërisë në Grupin H kualifikues drejt EURO 2020, Turqia, ka publikuar listën e të ftuarve për ndeshjet kundër Shqipërisë dhe Francës.

Turqia më 11 tetor pret Shqipërinë, kurse më 14 tetor luan me Francën si mysafire.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Lista e të ftuarve:

PORTIERË: Mert Günok (Medipol Başakşehir), Gökhan Akkan (Çaykur Rizespor), Sinan Bolat (Royal Antwerp), Uğurcan Çakır (Trabzonspor).

MBROJTËS: Mehmet Zeki Çelik (Lille), Nazım Sangare (Antalyaspor), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Schalke 04), Umut Meraş (Le Havre), Ömer Bayram (Galatasaray).

MESFUSHORË: Deniz Türüç, Emre Belözoğlu, Ozan Tufan (Fenerbahçe), Efecan Karaca (Aytemiz Alanyaspor), Yusuf Yazıcı (Lille), Abdulkadir Parmak (Trabzonspor), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Mahmut Tekdemir, İrfan Can Kahveci (Medipol Başakşehir), Okay Yokuşlu (Celta Vigo), Hakan Çalhanoğlu (Milan).

SULMUES: Burak Yılmaz (Beşiktaş), Cenk Tosun (Everton), Enes Ünal (Real Valladolid), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf).

LISTA E ANGLISË

Anglia me këtë listë kërkon sigurimin e EURO2020

4 October, 2019 @23:32

Anglezet me dy fitore do të mund të sigurojnë biletën për EURO2020. Dueli ndaj Çekisë dhe Bullgarisë, dhe 6 pikë…

LISTA E KOSOVËS

Challandes publikon ftesat, kthehen Rashica, Kololli, Kastrati…

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 October, 2019 @16:39

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës në futboll, Bernard Challandes, ka publikuar sot emrat e 25 futbollistëve të Kosovës që do…

ONLINE BILETAT

Kosova - Mali i Zi, biletat dalin në shitje më...

1 October, 2019 @14:28

Tashmë dihet data dhe ora e saktë kur do të duhet qëndruar online për të kapur një biletë për duelin…

PËR DUELIN JETIK

Biletat për Turqi-Shqipëri, dalin në shitje më 4 tetor

30 September, 2019 @11:25

FSHF ka lëshuar njoftim sot për të gjithë të interesuarit, se biletat e ndeshjes kualifikuee për EURO 2020, Turqi-Shqipëri, do…

BILD

Nëse s’mbron Neuer, s’japim lojtarë për reprezentacion

25 September, 2019 @15:02

Kreu i Bayern Munichut, Uli Höness ka deklaruar se klubi nuk do të dërgojë asnjë lojtar në kombëtare gjermane nëse…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020