Të gjitha lajmet

LIVERPOOL - HUDDERSFIELD

Liverpooli nuk gabon, presioni te City

Liverpooli nuk gabon, presioni te City

26 April, 2019 @22:46

Skuadra e Liverpoolit e kaloi me lehtësi pengesën e Huddersfield Townit, duke e mposhtur me rezultat të thellë 5-0.

Djelmoshat e Kloopit, ia nisën ndeshjes si rrufe, ku në sekondën e 16-të kaluan në epërsi përmes Naby Keitas.

Dy gola të tjera në pjesën e parë erdhën nga Sadio Mane dhe Mohamed Salah.

Në pjesën e dytë rezultatin e përcaktuan dyshja Mane e Salah, duke shënuar edhe nga një gol, për tu vendosur kështu në krye te top golashënuesit më të mirë në Premier League me nga 21 dhe 20 gola të shënuara.

Në minutën e 75’, pas një kohe të gjatë për Liverpoolin u inkuadrua edhe Xherdan Shaqiri në lojë.

TABELA AKTUALE

Liverpooli me këtë fitore rimerr lidershipin përsëri me një ndeshje më shumë, derisa presioni do të jetë te Manchester City që e ka ndeshjen si mysafir kundër Burnleyt.

Deri në fund të Premier Leagues, kanë mbetur edhe dy ndeshje, ndërsa mbetet të shihet se kush do të shpallet kampion në fund.

SHEFFIELD UNITED

Pas 12 vitesh i kthehen Premier Ligës

29 April, 2019 @23:29

Pas barazimit të Leedsit me Aston Villën 1-1 dje, edhe zyrtarisht Sheffield United është ekipi i dytë që siguron Premier…

MË I MIRI I PREMIER LIGËS 18/19

VVD futbollisti i sezonit në Premier Ligë

29 April, 2019 @13:31

Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është përzgjedhur lojtari më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier Ligë të…

BURNLEY - MANCHESTER CITY

Aguero afron Cityn drejt titullit

Foto: premierleague.com

28 April, 2019 @17:04

Në një ndeshje tepër të vështirë ndaj Burnleyt shumë të organziuar në mesfushë e mbrojtje, Manchester City ka arritur të…

NORWICH CITY

Kthehen në PremierLeague

27 April, 2019 @23:40

Festë e madhe e Norwich Cityt sot që me fitoren 2-1 ndaj Blackburnit edhe zyrtarisht konfirmoi rikthimin në Premier League…

SHQIP NË BOTË

Nuhiu gjen golin, ia siguron pikën skuadrës

27 April, 2019 @18:15

I inkuadruar në lojë në minutën e 67’ të ndeshjes, Atdhe Nuhiu arriti ta gjejë golin për skuadrën e Sheffield…

Të gjitha lajmet nga Premier League