Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA 1/2: ATALANTA - FIORENTINA

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

Foto: Atalanta/fb

Xhimshiti e Berisha në finale të Kupës

25 April, 2019 @22:57

Atalanta ka arritur të përmbys epërsinë e hershme të Fiorentinës 0-1 për të fituar ndeshjen 2-1 dhe për të siguruar finalen e Kupës së Italisë.

Ndeshja e parë mes dy skuadrave e luajtur në fund të shkurtit në Firencë kishte përfunduar 3-3. Me rezultatin e sontëm, rezultati i përgjithshëm bëhet 5-4 në të mirë të neroazzurëve nga Bergamo që i çon ata në finale.

Reprezentuesi i Shqipërisë, Berat Xhimshiti ka qenë shtyllë në mbrojtjen e Gian Piero Gasperinit sonte, ndërsa Etrit Berisha ka qëndruar në bankën rezervë.

Në finale, shqiptarët e Atalantës do të takohen me shqiptarët e Lazios që eliminuan dje Milanin.

Finalja e Kupës së Italisë do të zhvillohet më 15 maj 2019 në Olimpico të Romës.

MEDIA

Moise Kean te rivali i përbetuar

Foto: juventus/fb

30 April, 2019 @14:30

Ylli i ri i Juventusit, Moise Kean, mund të përfundojë te rivali i përbetuar i bianconerëve, Inter. Sipas Corriere…

GENNARO GATTUSO

Koha për largim

30 April, 2019 @12:59

Katër xhirot e fundit, janë katër mundësitë e fundit për ish mesfushorin tash trajnerin e Milanit, Gennaro Gattuso. A…

ATALANTA - UDINESE

Atalanta në Ligë të Kampionëve?!

Foto: Atalanta/fb

29 April, 2019 @23:09

Atalanta e Gian Piero Gasperinit është vetëm katër xhiro larg senzacionit! Me fitoren e sontme ndaj Udineses, që ende s’ka…

COPPA ITALIA 1/2: MILAN-LAZIO

Lazio i Strakoshës eliminon Milanin

Foto: Lazio/fb

24 April, 2019 @23:16

Lazio është finaliste e Kupës së Italisë për herë të tretë në pesë vitet e fundit.  Pas duelit të…

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Foto: Juventus/fb

20 April, 2019 @19:59

Juventus me fitoren e sotme ndaj Fiorentinës, që erdhi përmes një autogoli të shënuar nga German Pezzella, në fitoren 2-1,…

Të gjitha lajmet nga Serie A