Të gjitha lajmet

SUPERLIGA TURKE

Vedat Muriqi në 11-shen e javës

Vedat Muriqi në 11-shen e javës


24 April, 2019 @13:51

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, është përzgjedhur në 11-shen më të mirë të xhiros së kaluar të Superligës së Turqisë.

Sulmuesi i Rizespor, Muriqi, shënoi gol në përballje me liderin e Superligës, Istanbul Basaksehir, për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen që përfundoi 1-1.

Vedat Muriqi

Muriqi 25 vjeç në 11-shen e javës nga BeIn Sports e Turqisë në formacionin 4-4-2 është partner i sulmit me Burak Yilmazin e Besiktasit, si më të mirët e javës.

Përndryshe, prizrenasi ka shënuar 13 gola këtë sezonë në elitën e futbollit turk dhe është i treti në listën e golashënuesve të ligës pas Mbaye Diagnes së Galatasarayit (28) dhe Burak Yilmazit të Besiktasit (14).


LIRIA - BALLKANI

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

FFK Superliga

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

22/04/19 @ 18:06

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

FFK Superliga

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

22/04/19 @ 18:01

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22/04/19 @ 15:35

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

22/04/19 @ 15:31

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

Evropiani/Përfaqësuesja/International

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22/04/19 @ 10:25

SELANIK

Pas 34 vitesh kampionë

International

Pas 34 vitesh kampionë

22/04/19 @ 09:37

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

Ligue 1

E dyta me radhë, Parisi feston

21/04/19 @ 23:00

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

Premier League

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21/04/19 @ 18:48

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21/04/19 @ 18:15

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

FFK Liga e parë

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

21/04/19 @ 17:59

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

FFK Liga e parë

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

21/04/19 @ 17:23

CONMEBOL

Shtyhen ndeshjet kualifikuese të marsit

International

Shtyhen ndeshjet kualifikuese të marsit

06/03/21 @ 22:04

LEART PAQARADA

Paqarada lë pas lëndimin, kthehet i plotë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Paqarada lë pas lëndimin, kthehet i plotë

06/03/21 @ 21:43

MERITAN SHABANI

Shabani titullar në humbjen e thellë ndaj Feyenoord

International/Sportistë shqiptarë në botë

Shabani titullar në humbjen e thellë ndaj Feyenoord

06/03/21 @ 21:31

BESIKTAS 2-1 GAZIANTEP

Besiktas, lider i ri i Superligës turke

International

Besiktas, lider i ri i Superligës turke

06/03/21 @ 19:28

SHQIP në BOTË

Aro Muric starton ndaj Twente

International/Sportistë shqiptarë në botë

Aro Muric starton ndaj Twente

06/03/21 @ 17:29

RUSIA

Bernard Berisha startues ndaj gjigandit CSKA Moska

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha startues ndaj gjigandit CSKA Moska

06/03/21 @ 11:47

SUEDIA

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

Evropiani/Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

06/03/21 @ 10:58

ARSENAL

“E zgjodha Anglinë, shpresoj që nigerianët të më kuptojnë!”

Premier League/International

“E zgjodha Anglinë, shpresoj që nigerianët të më kuptojnë!”

06/03/21 @ 10:24

ZVICËR

Fabio Grosso shkarkohet nga pozita e trajnerit

International/Transfere

Fabio Grosso shkarkohet nga pozita e trajnerit

05/03/21 @ 23:27

TRAJNERI I MUAJIT SHKURT

Steven Gerrard trajneri i muajit në Skoci

International

Steven Gerrard trajneri i muajit në Skoci

05/03/21 @ 15:37


Të gjitha lajmet nga International