Të gjitha lajmet

MANCHESTER UNITED - MANCHESTER CITY

City lider me fitore në Old Trafford

Foto: PremierLeague.com

City lider me fitore në Old Trafford

24 April, 2019 @23:01

Manchester City i është kthyer kreut të Premier Ligës pasi që shënoi fitore me luftë të madhe në Old Trafford sonte ndaj Manchester Unitedit, 0-2.

TABELA AKTUALE

Golat e shënuar në pjesë të dytë nga Bernardo Silva dhe zëvendësuesi Leroy Sane i dhanë kampionit aktual lidershipin me një pikë mbi Liverpoolin, tre xhiro para fundit të stinorit.

 

BOURNEMOUTH - TOTTENHAM

Edhe një goditje për Spurs

4 May, 2019 @15:49

Tottenham Hotspur tashmë ka pësuar për të tretën herë në katër xhirot e fundit dhe po rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në…

SHEFFIELD UNITED

Pas 12 vitesh i kthehen Premier Ligës

29 April, 2019 @23:29

Pas barazimit të Leedsit me Aston Villën 1-1 dje, edhe zyrtarisht Sheffield United është ekipi i dytë që siguron Premier…

MË I MIRI I PREMIER LIGËS 18/19

VVD futbollisti i sezonit në Premier Ligë

29 April, 2019 @13:31

Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është përzgjedhur lojtari më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier Ligë të…

BURNLEY - MANCHESTER CITY

Aguero afron Cityn drejt titullit

Foto: premierleague.com

28 April, 2019 @17:04

Në një ndeshje tepër të vështirë ndaj Burnleyt shumë të organziuar në mesfushë e mbrojtje, Manchester City ka arritur të…

NORWICH CITY

Kthehen në PremierLeague

27 April, 2019 @23:40

Festë e madhe e Norwich Cityt sot që me fitoren 2-1 ndaj Blackburnit edhe zyrtarisht konfirmoi rikthimin në Premier League…

Të gjitha lajmet nga Premier League