Të gjitha lajmet

MEDIA

Muriqi, më i miri i xhiros

Muriqi, më i miri i xhiros


24 April, 2019 @14:07

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, është përzgjedhur lojtari më i mirë i xhiros XXIX të Superligës turke nga portali Misli i Turqisë.

Sulmuesi 25 vjeç i Rizesporit ka marrë më së shumti vota nga adhuruesit e kësaj faqeje dhe ka rezultuar si më i miri i xhiros, bën të ditur Misli.

Përndryshe, prizrenasi ka shënuar 13 gola këtë sezonë në elitën e futbollit turk dhe është i treti në listën e golashënuesve të ligës pas Mbaye Diagnes së Galatasarayit (28) dhe Burak Yilmazit të Besiktasit (14).


SUPERLIGA TURKE

Vedat Muriqi në 11-shen e javës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi në 11-shen e javës

24/04/19 @ 13:51

LIRIA - BALLKANI

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

FFK Superliga

6 ndeshje pa gol, s’vjen fitorja e Lirisë

22/04/19 @ 18:06

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

FFK Superliga

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

22/04/19 @ 18:01

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22/04/19 @ 15:35

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

22/04/19 @ 15:31

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

EURO 2020/Përfaqësuesja/International

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22/04/19 @ 10:25

SELANIK

Pas 34 vitesh kampionë

International

Pas 34 vitesh kampionë

22/04/19 @ 09:37

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

Ligue 1

E dyta me radhë, Parisi feston

21/04/19 @ 23:00

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

Premier League

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21/04/19 @ 18:48

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21/04/19 @ 18:15

TRANSFER

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

24/01/21 @ 09:19

ELBA

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

24/01/21 @ 09:15

MEHA

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

International/Sportistë shqiptarë në botë

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

24/01/21 @ 09:07

KUPA

Sportingu fiton Kupën e Ligës

International

Sportingu fiton Kupën e Ligës

23/01/21 @ 22:58

SHQIP NË BOTË

Në derbin Basel - Zurich aktivizohen 5 shqiptarë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Në derbin Basel - Zurich aktivizohen 5 shqiptarë

23/01/21 @ 22:45

SHQIP NË BOTË

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

International/Sportistë shqiptarë në botë

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

23/01/21 @ 20:49

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

23/01/21 @ 20:39

SHQIP NË BOTË

Loshaj shënon në miqësore

International

Loshaj shënon në miqësore

23/01/21 @ 20:33

FA CUP

Wolves mezi kalon Chorleyn

Premier League/International

Wolves mezi kalon Chorleyn

22/01/21 @ 23:50

STAMBOLL

Besiktas vihet pas Hulkut

International/Transfere

Besiktas vihet pas Hulkut

22/01/21 @ 23:22


Të gjitha lajmet nga International