Të gjitha lajmet

DFB POKAL

Gol & asist nga Rashica ndaj Bayernit të madh

Gol & asist nga Rashica ndaj Bayernit të madh

24 April, 2019 @22:42

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka pasur një paraqitje fenomenale në përballje ndaj gjigandit gjerman, Bayern Munchen, sonte, por kjo nuk i ka mjaftuar ekipit të tij për të arritur finalen e Kupës së Gjermanisë.

Pas epërsisë 0-2 të Bayernit, Rashica asistoi për Osakon që shënoi për 1-2 dhe në sulmin tjetër shënoi për të barazuar 2-2.

Werder Bremen vs Bayern Munchen

E 10 minuta para fundit të ndeshjes ka qenë Bayern që përmes një penalltie siguroi finalen, kur Robert Lewandowski shënoi për përfundimtaren 2-3 në të mirë të bavarezëve, që në finale të Kupës do të takohen me Leipzigun.

Përndryshe, performanca fenomenale e Rashicës ndaj Bayernit do të mbahet mend gjatë, duke arritur që prej 0-2 brenda 2 minutave të barazojë në 2-2.

 

BAYERN MUNCHEN - BORUSSIA DORTMUND

Bavarezët shkelin Dortmundin për të marrë kreun

Foto: Bundesliga/tw

6 April, 2019 @21:00

Dominim total përgjatë 90 minutave për të mos u lënë asnjë rast dhe fitore 5-0 për të dalë në krye…

DFB POKAL: QUARTER FINAL

Falë Rashicës, Werderi arrin gj’finalen

Foto: Werder Official/fb

3 April, 2019 @22:58

Werder Bremen është gjysmëfinalisti i fundit i Kupës së Gjermanisë, derisa sonte eliminoi Schalken duke e mposhtur si mysafir 0-2.…

KUPA GJERMANE

Raketa e Rashicës

3 April, 2019 @22:16

Lojtari i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar një super gol për t’i dhënë avantazhin ekipit të tij në ndeshjen e…

FREIBURG - BAYERN

Abrashi ndal Bayernin, Dortmund lider

Foto: SCFreiburg/tw

30 March, 2019 @17:39

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, luajti 90 minuta dhe kishte një karton të verdhë [43’] në ndeshjen ku ekipi…

WERDER - MAINZ

Shkëlqimi i Rashicës në fitore

Foto: uefa.de

30 March, 2019 @17:25

I jashtëzakonshëm! Milot Rashica sot ka qenë njeriu i ndeshjes në fitoren e Werderit ndaj Mainzit 3-1. Së pari…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga