Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PODUJEVË

Llapi jep sinjale pozitive për fushën natyrale

Llapi jep sinjale pozitive për fushën natyrale


1 September, 2021 @1:38

Skuadra e Llapit mbrëmë ka bërë të ditur se fusha e stadiumit në Merdarë ka filluar të përmirësohet dhe pritet të jetë plotësisht e gatshme pas renovimit të fundit të barit natyral aty.

Llapi, që këtë verë ka debutuar në gara evropiane pasi që fitoi Kupën e Kosovës në stinorin e kaluar dhe më pas fitoi edhe Superkupën, ende nuk ka fituar asnjë ndeshje këtë stinor në Superligë, por as nuk është mposhtur.

Ekipi që drejtohet nga Tahir Batatina ka regjistruar dy barazime dhe në ndeshjen e parë të zhvilluar si vendas, sipas trajnerit ka hasur në vështirësi të lojës në terrenin vendas për shkak të barit jo mirë të rregulluar.

E tash, për xhiron e tretë në përballjen ku llapjanët presin Feronikelin, pritet të regjistrojnë fitoren e parë të stinorit.

“Pas disa ditëve punë intensive, fusha e stadiumit në Merdarë në të cilën i zhvillojmë ndeshjet si vendas, ka filluar të përmirësohet dhe pamjet e para janë një sinjal i mirë se kjo fushë do të jetë krejtësisht ndryshe në ndeshjet e radhës të cilat rifillojnë nga data 12 shtator,” ka shkruar KF Llapi në njoftimin e fundit.

 


REPREZENTUESI I FRANCËS

Griezmann i Atleticos

La Liga/Transfere

Griezmann i Atleticos

01/09/21 @ 01:29

KOSOVA

Valon Berisha: E para më e rëndësishmja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Valon Berisha: E para më e rëndësishmja

01/09/21 @ 01:00

GALATASARAY

Falcao s’është më i Galatasarayit

International/Transfere

Falcao s’është më i Galatasarayit

01/09/21 @ 00:45

TRAJNERI I DRITËS

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

FFK Superliga

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

01/09/21 @ 00:41

STADIUM OF LIGHT

Leon Dajaku në Sunderland

Premier League/Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Leon Dajaku në Sunderland

01/09/21 @ 00:33

MEDIA TALK

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

La Liga/Transfere

20 minutat e fundit, Barcelona e do De Jongun

01/09/21 @ 00:25

PORTIERI

Samir Ujkani te Empoli

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Samir Ujkani te Empoli

01/09/21 @ 00:15

RIKTHIM NË ANGLI

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

Premier League/International/Transfere

Salomon Rondon kthehet në Premier Ligë

01/09/21 @ 00:10

TRAJNERI I DRITËS

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

FFK Superliga

Nuhiu: Nxjerrim maksimumin nga pushimet

01/09/21 @ 00:41

PËRGATITORE

Drita miqësore me Kosovën U21

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Drita miqësore me Kosovën U21

31/08/21 @ 23:55

BALLKANI

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

31/08/21 @ 19:33

SUPERLIGA

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

31/08/21 @ 13:21

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (2)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (2)

31/08/21 @ 11:10

TRAJNERI I DUKAGJINIT

Dallku: Ua falëm të dy golat!

FFK Superliga

Dallku: Ua falëm të dy golat!

30/08/21 @ 19:28

TAHIR LUSHTAKU

Fiton, por i pakënaqur me referim

FFK Superliga

Fiton, por i pakënaqur me referim

30/08/21 @ 19:23

STATS

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

FFK Superliga

2 xhiro, 10 ndeshje, vetëm 1 fitore vendase

30/08/21 @ 19:14

DUKAGJINI - DRENICA

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

FFK Superliga

Drenica kthehet me pikët e plota në Skenderaj

30/08/21 @ 19:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drenica

30/08/21 @ 16:46


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga