Të gjitha lajmet

ISLANDA - SHQIPËRIA

Loja e mirë, nuk sjell rezultat. Reja debuton me humbje

Foto: KSI

Loja e mirë, nuk sjell rezultat. Reja debuton me humbje

8 June, 2019 @17:01

Selektori i ri i Shqipërisë, Edy Reja, ka debutuar në bankën kuqezi sot me humbje ndaj Islandës, 1-0.

Sigurdsson

Një moment pakujdesie në mbrojtje, që i mundësoi Johan Gudmundssonit të kalojë dy mbrojtës dhe të dalë para Etrit Berishës për të shënuar përtoke në minutën e 22-të ka qenë e mjaftueshme për vendasit t’i marrin tre pikët në ndeshje.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO2020

Shqipëria në anën tjetër me një formacion të zgjeruar 3 - 5 - 2, me lojë të mirë, entuziazëm e kërkim - mungoi në finalizim.

Rasti më i mirë i kuqezinjëve, erdhi nga Elseid Hysaj, kapiteni, në pjesë të parë, kur portieri islandez shpëtoi portën e tij pranë rezultatit 0-0.

Sokol Cikalleshi

As Sokol Cikalleshi e as Bekim Balaj, nuk rrezikuan seriozisht portën e Hannes Halldorsonit, derisa lojë kishte. Mbrojtja energjike, mesfusha vrapuese, sulmuesit vrapues - por kaq.

ORARI dhe TABELA DREJT EURO2020

Shqipërisë i mungoi pasimi final sot, që do të gjente Cikalleshin, Balajn ose zëvendësuesin Armando Sadiku për të shënuar.

Me këtë humbje, Shqipëria pëson për herë të dytë në grup, dhe për herë të parë si mysafir, derisa ka 3 pikë nga 3 ndeshjet e para. Franca, Turqia e Islanda, udhëheqin grupin aktualisht.

9 QERSHOR 2018

Një vit

TOPSPORTI/ Erdis Driza

9 June, 2019 @10:22

Sot janë bërë një vjet prej se legjenda e jo vetëm futbollit kosovar ka kaluar në përjetësi. Fadil Vokrri…

ÇEKIA - BULLGARIA

Njeriu-gol i Çekisë dhe debutuesi i Bullgarisë

8 June, 2019 @18:54

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara Çekia ka shënuar fitoren e parë në Grupin A kualifikues për EURO 2020. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Islanda - Shqipëria

8 June, 2019 @14:06

Janë publikuar formacionet zyrtare të Islandës dhe të Shqipërisë. ISLANDA: Halldórsson ,Hermannsson, R. Sigurdsson, Gudmundsson, B. Bjarnason, G. Sigurdsson, Árnason,…

OPINION

Lakmia e kushtueshme

7 June, 2019 @23:08

Kemi ngritur standardet së fundmi dhe tashti nuk jemi të kënaqur me një pikë në Podgoricë kundër një ekipi si…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Mali i Zi - Kosova

Foto: UNL

7 June, 2019 @22:46

Pas përballjes së dytë kualifikuese drejt EURO 2020, Kosova ka barazuar përsëri. Kësaj radhe ndaj Malit të Zi…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020