Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ISMET MUNISHI, PAS NDESHJES

Loja më e mirë deri sot

Loja më e mirë deri sot


23 October, 2021 @16:58

Ismet Munishi është shprehur jashtëzakonisht i gëzuar me fitoren e arritur ndaj Feronikelit sot. Ai ka përgëzuar lojtarët e tij jo vetëm për fitoren që i bëri lider, por veçanërisht për lojën e treguar të lojtarëve në fushë.

Gjilani mposhti Feronikelin sot 1-0 me golin e shënuar nga Blerim Krasniqi.

“Kjo ishte ndeshja më e mirë që e ka luajtur Gjilani deri sot. Lojë e bukur, me angazhim dhe me vetëbesim. Gëzohem që Krasniqi dha gol sepse ka dhënë kontribut të madh në lojë. Kishim mungesa të shumta sot, por duhet të vazhdojmë tutje,” ka thënë ndër të tjera Munishi duke numëruar mungesat si: Kastrati, Musolli, Prekazi e Veliu.

Gjilani për momemtin është lider i Superligës dhe nesër pret të sheh nëse Ballkani apo Drenica do të fitojnë dhe a do të mbeten në krye të renditjes tabelare.


ARDIAN NUHIU, PAS NDESHJES

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

FFK Superliga

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

23/10/21 @ 16:53

TAHIR BATATINA, PAS NDESHJES

Nuk na mundi Drita, por gjyqtarët!

FFK Superliga

Nuk na mundi Drita, por gjyqtarët!

23/10/21 @ 16:45

LLAPI 1-3 DRITA

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

FFK Superliga

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

23/10/21 @ 15:21

CHELSEA - NORWICH

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 45 minuta, Mount hat-trick, Chelsea deklason Norwichin

23/10/21 @ 15:20

MALISHEVA 1-2 ULPIANA

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

FFK Superliga

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

23/10/21 @ 15:11

2 KORRIKU - RAMIZ SADIKU

Ramiz Sadiku fiton derbin lokal, ruan kreun

FFK Liga e parë

Ramiz Sadiku fiton derbin lokal, ruan kreun

23/10/21 @ 15:08

ARDIAN NUHIU, PAS NDESHJES

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

FFK Superliga

Me sistemin VAR, as që mendoj për gjykimin

23/10/21 @ 16:53

TAHIR BATATINA, PAS NDESHJES

Nuk na mundi Drita, por gjyqtarët!

FFK Superliga

Nuk na mundi Drita, por gjyqtarët!

23/10/21 @ 16:45

LLAPI 1-3 DRITA

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

FFK Superliga

Drita fiton derbin e ditës, ngritet në renditje

23/10/21 @ 15:21

MALISHEVA 1-2 ULPIANA

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

FFK Superliga

Fitore që i nxjerrë nga fundi i renditjes

23/10/21 @ 15:11

GJILANI 1-0 FERONIKELI

Blerim Krasniqi vendimtar, Gjilani lider

FFK Superliga

Blerim Krasniqi vendimtar, Gjilani lider

23/10/21 @ 15:02

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

23/10/21 @ 12:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Feronikeli

23/10/21 @ 12:55

11-SHET

Formacionet zyrtare: Malisheva - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Malisheva - Ulpiana

23/10/21 @ 12:54

REFERI I DERBIT

Dardan Çaka drejton derbin e radhës

FFK Superliga

Dardan Çaka drejton derbin e radhës

22/10/21 @ 16:28

KA I SHKALLËS II

KA: Gjilani shpëton 2.500€

FFK Superliga

KA: Gjilani shpëton 2.500€

21/10/21 @ 15:32


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga