Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GDANSK

Mbi 9 mijë tifozë në finale

Image credit: Getty Images

Mbi 9 mijë tifozë në finale


4 May, 2021 @0:26

Manchester United, Roma, Villarreal dhe Arsenal do të mund të shpresojnë që të kenë tifozë në finalen e Europa Ligës që do të mbahet në Gdansk të Polonisë më 26 maj 2021.

Kjo vjen pas lajmit të sotëm, të konfirmuar nga UEFA, që për shkak të lirimit të lehtë të masave pandemike në Poloni, 25% e stadiumeve do të mund të kenë tifozë.

UEFA ka bërë të ditur se 9 mijë e 500 tifozë do të mund të jenë të pranishëm në finalen e Europa Ligës, finalistët e së cilës do të përcaktohen këtë të enjte.

Finalja do të zhvillohet në Energia Stadium të Gdanskut, që ka kapacitet prej 43 mijë e 615 ulëseve.

Tifozët që do të dëshirojnë të jenë në stadium do të duhet të tregojnë testin negativ për coronavirus ose vërtetimin e vaksinimit.

UEFA ka bërë të ditur edhe ndarjen e biletave për këtë ndeshje ku 2 mijë do të jenë publiku i përgjithshëm, ndërsa nga 2 mijë të tjera do të ndahen për tifozët e ekipeve finaliste — dhe do të aplikohet sistemi i llotarisë për të përzgjedhur të interesuarit për biletë.

Manchester United ka fituar ndeshjen e parë ndaj Romës 6-2 dhe me shumë gjasa pritet të arrijë finalen të enjten kur luhet ndeshja e kthimit në Olimpico. Ndërsa dueli ndërmjet Arsenalit dhe Villarrealit mbetet i pa parashikueshëm, pasi që spanjollët fituan ndeshjen e parë 2-1 dhe në Emirates gjithçka do të jetë e hapur deri në fund të takimit kur pritet të mësohet finalisti tjetër i garës.


LIRIM KASTRATI

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Kastrati hero i finales, shënon në vazhdime për ta fituar Kupën e Hungarisë

03/05/21 @ 23:21

VIDEO

Super Vojvoda, Torino fiton me golin e tij

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Super Vojvoda, Torino fiton me golin e tij

03/05/21 @ 22:53

SHQIP në BOTË

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

Bundesliga

Ervin Skela nis karrierën e trajnerit

03/05/21 @ 22:35

JAVI GARCIA

E shkarkojnë pas 10 muajsh në detyrë

La Liga/Transfere

E shkarkojnë pas 10 muajsh në detyrë

03/05/21 @ 23:58

SHQIP në BOTË

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

International

Rashani shkëlqen, Fenerbahçe ruan pozitën

03/05/21 @ 22:18

SHQIP në BOTË

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

International

Rashani në bankë ndaj Fenerbahçes

03/05/21 @ 18:43

SHQIP në BOTË

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

International/Sportistë shqiptarë në botë

Fitore e vlefshme për skuadrën e Hadërgjonajt

03/05/21 @ 19:12

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

CONFERENCE LEAGUE

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

FFK Superliga/Europa League/International

Drita ndaj Deçiçit të Tuzit

15/06/21 @ 13:50

CONFERENCE LEAGUE

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

Europa League

Llapi debuton në Evropë ndaj Shkupit

15/06/21 @ 13:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

Europa League/Premier League/La Liga

Notat e futbollistëve: Villarreal - Man Utd

27/05/21 @ 00:37

FINALJA E EUROPA LEAGUE

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

Europa League/Premier League/La Liga/International

Penalltitë e portierëve vendosin, Villarreal fiton Europa League

26/05/21 @ 23:58

PARA FINALES

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

Europa League/Premier League/La Liga/International

Ole kërkon trofeun e parë ndaj specialistit të UEL, Emery

26/05/21 @ 12:14

MEDIA TALK

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

Europa League/Premier League/Transfere

Bruno para dyfishit të pagës dhe kontratës së re

09/05/21 @ 13:37

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

ARSENAL - VILLARREAL

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

Europa League

Barazim në Londër, Villarreali në finale!

06/05/21 @ 23:14

ROMA - MANCHESTER UNITED

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

Europa League

Fitore e Romës në Itali, në finale shkon United

06/05/21 @ 22:59


 
Të gjitha lajmet nga Europa League