Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BARCELONA

Messi me hat-trick në derbin lokal

Messi me hat-trick në derbin lokal


7 December, 2014 @19:02

Lionel Messi përsëri në skenë. Argjentinisi i nominuar për Topin e Artë të këtij viti ka shënuar hat-trickun e radhës në La Liga, për të mposhtur rivalin lokal të qytetit, Espanyol, 5-1. 

Barcelona shënoi fitoren e 11-të të stinorit dhe vazhdon të ndjek Real Madridin në krye, që ka 2 pikë më shumë. 

Messi ka ngritur kuotën e golave në 13-të këtë stinor, derisa Barcelona fillimin e ndeshjes e kishte nisur në disavantazh kur Espanyoli kishte avancuar me anë të golit të Sergio Garcias, djaloshit që u rrit në shkollë të Barcelonës, më vonë gjithçka ishte Blaugrana në Camp Nou. 

REZULTATET, TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga