Të gjitha lajmet

MALLKIMI I SUPERKUPËS

Tre Superkupa, tre dështime

Tre Superkupa, tre dështime

9 August, 2017 @9:06

“E treta e vërteta” nuk vlejti për strategun portugez Jose Mourinho.

Trajneri i Manchester Unitedit, Mourinho, përsëri pësoi humbje në Supërkupën europiane.

Kjo ishte finalja e tretë për Josen, ku ky është ndarë nga fusha me disfatë, derisa më parë kishte humbur në vitin 2003 dhe 2013.

Gjithashtu edhe për Manchester United kjo ishte humbja e tretë me radhë në Superkupë, pasi që humbën në vitin 1999, 2008 dhe mbrëmë.TROPHY MAN

Trofeu i 6 i trajnerit Zidane

9 August, 2017 @8:59

Po vazhdon suksesi i trajnerit Zinedine Zidane. Vetëm për 1 vit e gjysëm prej që u emërua si trajner i…

SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 August, 2017 @22:35

Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së Superkupës europiane në futboll, duke e mposhtur Manchester Unitedin…

SUPERKUPA E EUROPËS

11-shet Real Madrid - Manchester United

8 August, 2017 @19:55

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho kanë përcaktuar 11-shet e para për ndeshjen e sontme të Superkupës së Europës që zhvillohet…

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 August, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar testet mjekësore te Inter dhe shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar…

KIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 August, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka arritur marrëveshje me njërin ndër futbollistët më me përvojë…

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 August, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë në pjesë të parë, në fund, nuk ka arritur të shfrytëzojë…

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, ka publikuar sot 11-shen e parë të javës në stinorin e ri 2017/18, pas përfundimit të…

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga italiani i famshëm si lojtar, Mark Iuliano, ka prezentuar…

SUPERKUPA EUROPIANE

Edhe Cristiano Ronaldo niset për Shkup

7 August, 2017 @12:41

Edhepse përfolej që superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk do të udhëtonte për ndeshjen e Superkupës europiane në Shkup,…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Prej Fenerbahçes në Besiktas

7 August, 2017 @10:11

Mesfushori holandez i Sunderlandit, Jeremain Lens, sot ka kaluar testet mjekësore te Besiktas, para finalizimit të marrëveshjes te kampioni i…

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 August, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës, Edenilson Bergonsi dhe që ka djersitur fanellën e Dritës…

VELODROME

N’Jie-Germain shkëlqejnë, Marseille fiton

6 August, 2017 @23:28

Olympique Marseille ka rikthyer Clinton N’Jien në Ligue 1 duke e marrë nga Tottenham Hotspuri këtë verë. Por, çfarë rikthimi…

1/16

Shorti i 1/16 së finales në Europa League

FOTO / Uefa

17 December, 2018 @12:54

Ka përfunduar shorti i Europa Ligës për 1/16 e finales. Ndeshjet e para zhvillohen më 14 shkurt 2019, ndërsa ato…

CAS

Milan para suspendimit nga garat evropiane

Foto: europaleague/fb

14 December, 2018 @15:03

Skuadra e Milanit, që dje u eliminua nga Europa Liga pas disfatës nga Olympiacos, pritet të suspendohet nga garat evropiane.…

FENERBAHÇE

Rikthejnë trajnerin kampion

Foto: fanatik/fb

14 December, 2018 @11:10

Rezultatet më të dobëta në fillim të stinorit ndonjëherë në histori të klubit, bën që Fenerbahçe të largojë Philip Cocun…

GRUPI F

Olympiacos eliminon Milanin

13 December, 2018 @22:58

Me fitore 3-1 në Athinë, Olympiacos ka nisur festën në stadiumin përplotë me tifozë, pasi që ka siguruar pranverën evropiane…

GRUPI G

Rangers i Grezdës dhe Gerrardit, eliminohet

13 December, 2018 @21:01

Nuk kanë arritur të shënojnë asnjë gol, përkundër se u nevojitej fitorja për të kaluar në fazën pranverore të Europa…

Të gjitha lajmet nga Europa League